ra yj, *»b5fn -- Sïai Sinds Ajax - Celta de Vigo op 22 oktober 2003 speelde Steven Pienaar vijf maanden lang geen wedstrijd voor Ajax. Oorzaak was een beschadigde zenuw in zijn knieholte, die hij overhield aan het behandelen van een knieblessure met ijs. Op 14 maart dit jaar maakte de Zuid-Afrikaan zijn rentree in de thuiswed strijd tegen Roda JC en prompt scoorde de 22-jarige middenvelder. Pienaar voelt zich bevrijd en praat daarom voluit. >525?* II 'v A f' 1 1 -« *m it - 1 Kmrwioert met Steven, hoe gaat het nu met je? „Ik voel me stukken beter dan voorheen. Ik ben zó blij dat ik weerfit ben. Honderd procent oké ben ik nog niet, omdat ik sinds mijn blessure pas een stuk of zes wedstrijden heb gespeeld. Ik heb nog een lange weg te gaan. Tijdens mijn kwetsuur heb ik het heel moeilijk gehad. Ik ben bij Ajax om te voetballen en als dat om één of andere reden niet kan, baal ik verschrikkelijk. Maar ik kan de supporters beloven, dat de échte Steven Pienaar terugkomt. Ik train hard en geef me altijd helemaal. Dat heb ik geleerd van mijn grote voorbeeld Nelson Man dela. Ik kijk tegen hem open hebdaarom enkele posters van hem in mijn huis han gen. Mandela heeft Zuid-Afrika bevrijd, dankzij hem en God kan ik nu voor Ajax spelen. Hij moest een lange weg afleg gen om vrij te zijn. Ik weet net zoals hij hoe het is om vastgehouden te worden. Tijdens mijn blessure voelde ik me een gevangene, maar gelukkig ben ik vrijge komen. Ik ben Mandela heel dankbaar, hij betekent veel voor me. Elke dag werp ik een blik op zijn afbeelding." Ben je nu niet angstig geworden voor een ijsbehandeling? „Sinds mijn knieblessure heb ik nog een paar keer een kwetsuur met ijs behan deld. Ik ben heus niet bang geworden om op die manier te herstellen. Ik weet nu, dat de kapotte zenuw een ongeluk was en dat het me niet nog een keer zal overkomen. Tijdens mijn vijf maanden van revalideren heb ik mijn echte vrien den leren kennen. Mijn familie was helaas niet in staat om langs te komen en dat stemde me droevig. Ik ben een emotioneel persoon en dat heeft vol gens mij iedereen kunnen zien op een documentaire van RTL5. Ik miste mijn familie en vrienden uit Zuid-Afrika. Natuurlijk belde ik wel veel met ze. Zij staan er voor mij in goede en slechte tij den. Daaruit kan ik opmaken, dat zij mensen zijn die echt om me geven. In •fMiI 001» Amsterdam heb ik niet veel vrienden en daarom voelde ik me wel eens eenzaam. Gelukkig was Gabriel Mofokeng (Zuid- Afrikaanse oud-speler van Jong Ajax, red.) er wel voor me. In die periode waren we allebei geblesseerd, dus konden we elkaar gezelschap houden. Hij kreeg geen kans bij Ajax en daarom werd begin maart van dit jaar zijn contract in Amsterdam ontbonden. Voor ons beiden is dit een verloren seizoen geweest. Gabriel speelt nu voor het Zuid-Afri kaanse Moroka Swallows. Ik ben blij voor hem, want op deze manier blijft hij in beeld voor het nationale elftal. Mofo keng en ik hebben zes jaar voor hetzelfde team gespeeld en kwamen ook nog eens samen uit voor Zuid-Afrika Onder 17 tot en met Onder 20. Helaas voetbalde hij tot nu toe nooit voor de A-selectie van het nationale elftal, maar daar moet vanaf nu verandering in komen. Ik mis hem wel." Heb je nog iets opgestoken van de periode datje niet kon spelen? „Mijn blessure heeft me geleerd gedul dig te zijn en heeft me sterker gemaakt. Het was vooral moeilijk om niet naar Zuid-Afrika te gaan, maar in Nederland te blijven om te revalideren. Dat is het beste geweest, anders had mijn moeder zondag 18 april AJAX - RBC ROOSENDAAL

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 7