Te weinia in De Kuin FEYENOORD^AJAXLa^l Ajax hield aan de krachtmeting met Feyenoord een punt over. Gezien het veldspel was dat te weinig. Ajax domineerde een groot gedeelte van de wedstrijd en creëerde voldoende kansen om het duel al in een vroegtijdig stadium te beslissen. Dat gebeurde niet, waardoor de Rotterdammers op de valreep op gelijke hoogte kwamen. Feyenoord - Ajax 1-1 (0-0) TFRHr.RI IK Feyenoord: Zoetebier, Gyan (83. Swerts), Van den Berg (80. Lazovic), Paauwe, Mtiliga, Ono, Ghaly, Buffel, Smolarek, Kuijt, Lurling (71. Van Per- sie) Ajax: Lobont, De Jong, Heitinga, Escudé, Maxwell, Sneijder (74. Yaku- bu), Galasek, Van der Vaart, Pienaar, Ibrahimovic (79. Anastasiou), Sikora (64. Mitea) zondag 18 april AJAX - RBC ROOSENDAAL Zondag 11 april 2004, Rotterdam Voor de titelkansen van Ajax maakte het puntenverlies niet veel uit. Maar omdat het altijd prettig is om in het stadion van de aartsrivaal te winnen, baalden de Aja- cieden na afloop eventjes flink. Vooral Johnny Heitinga droop teleurgesteld af. De kersverse international verborg, direct na het laatste fluitsignaal van arbiter Jol, zijn gezicht onder zijn shirt. Twee minuten voor tijd beging hij een blunder. Vlakbij de zijlijn liet hij zich sim pel aftroeven door invaller Lazovic. De Feyenoorder zette door, waarna de bal bij Van Persie terecht kwam. Diens voorzet werd door Kuijt binnengewerkt, 1-1. Daarmee kreeg de boeiende Klassieker een onverwacht einde. Want Ajax toonde zich in Rotterdam veruit de betere ploeg. Het veldspel was goed ver zorgd en ook de kansenverhouding pakte ruim in Amsterdams voordeel uit. Rafael van der Vaart kreeg alleen in de eerste helft al drie opgelegde mogelijk heden om de score te openen. Even zovele malen redde doelman Zoetebier bekwaam. Feyenoord kon daar weinig tegenover stellen. De thuisclub onder vond grote problemen door het tactische handigheidje van Ajax-trainer Koeman. Die had rechterspits Steven Pienaar een 67. Ibrahimovic 0-1, 89. Kuijt i-i Scheidsrechter: Jol Toeschouwers: 44.000 Geel: Van der Vaart, Pienaar (Ajax) Kuijt (Feyenoord) Maxwell was wederom erg betrouwbaar als linksback. Van der Vaart haalt uit, maar zal geen doel treffen. vrije rol gegeven, waardoor het Amster damse middenveld stond als een huis. De voorsprong kon niet uitblijven en kwam halverwege het tweede bedrijf. Van der Vaart zette goed door op links en bediende Zlatan Ibrahimovic op maat. De Zweed werkte de bal in twee instan ties in het doel. Feyenoord-Trainer Van Marwijk reageerde door een verdediger op te offeren voor een aanvaller. Feye noord ging alles of niets spelen. Het leverde Ajax voorin veel ruimte op, maar daar werd geen gebruik van gemaakt. En zo kon het gebeuren dat Feyenoord vlak voor tijd de niet meer verwachte gelijk maker achter doelman Lobont schoot.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 22