fawdie buitensoel AJAX - FC GRONINGEN 2-1 ITFRI Ifi RI IK Middels een 2-1 overwinning op FC Groningen zette Ajax opnieuw een stap richting de 29ste landstitel. Eenvoudig kwam de zege niet tot stand. FC Groningen toonde zich een stugge opponent en leek lang op weg naar een gelijkspel. Een rake kopbal van Johnny Heitinga in de slotfase leverde Ajax toch de zege op. Ajax - FC Groningen 2-1 (o-o) Nigel de Jong verving de geblesseerde Zdenek Crygera als rechtsachter. De keuze voor de Amsterdammer, die vier dagen eerder als honderdste Ajacied in het Nederlands elftal had gespeeld, was voor Koeman niet moeilijk. Omdat De Jong kans heeft op een uitverkiezing voor het EK-team van bondscoach Dick Advocaat, liet de oefenmeester hem spe len. Verder ontbraken Wesley Sonck en Jari Litmanen op het appél. De Fin, die tij dens de interland tegen Malta eenmaal scoorde voor zijn land, was opnieuw geblesseerd. Tom Soetaers en John O'Brien zitten al langer in de lappen mand. De opstelling van Ajax leek op voorhand gemaakt om de toeschouwers te trakteren opeen positieve uitslag met veel doelpunten. Maar daar wilde de opponent uit het noorden van het land, waar vaste krachten als Roy Beuken kamp en Kurt Elshot ontbraken, niet aan meewerken. FC Groningen toonde zich een stugge tegenstander die de zaak achterin potdicht hield. Er viel voor de pauze weinig te genieten. Zlatan Ibrahi- movic teisterde nog wel de lat, maarver- der zat een doelpunt er niet in. Dat ver anderde na de pauze. Ajax verhoogde het tempo en werd gevaarlijker. Een actie van Nicolae Mitea stelde Rafael van der Vaart in staat de score te openen. Zijn Johnny Heitinga juicht na zijn winnende treffer. plaaggeest Arvid Smit lette even niet op, waarna de aanvoerder alleen voor doel man Lambers geen fout maakte. In tegenstelling tot wat velen hoopten, zette Ajax niet door. FC Groningen-trai- ner Ron Jans bracht met Martin Drenten Hugo twee aanvallend ingestelde spe lers in het veld. De verdedigende stellin gen werden verlaten en dat resulteerde een kwartier voor tijd in de gelijkmaker van Glenn Salmon. Ajax ging vervolgens verwoed op jacht naar de zege. Vijf minuten voor tijd viel de beslissende tweede treffer. Julien Escudé kopte een vrije trap door naar zijn verdedigings maatje Johnny Heitinga. De interna tional kopte van dichtbij raak. Alhoewel dit niet geconstateerd werd door de grensrechter, leek het erverdacht veel op dat de jonge Ajacied zijn treffer in bui tenspelpositie maakte. De vlag van de assistent-scheidsrechter bleef echter omlaag, waardoor Ajax drie belangrijke punten kon bijschrijven. Tomas Galasek had het zwaar te verduren tegen het overbezette Groningse middenveld. Zondag 4 april, Amsterdam 57. Van der Vaart 2-1,75. Salmon 1-1, 85. Heitinga 2-1 Scheidsrechter: Oskam Toeschouwers: 49.212 Geel: Krstev (FC Groningen) Ajax: Lobont, De Jong, Heitinga, Escudé, Maxwell, Galasek, Sneijder (74. Van Damme), Van der Vaart, Pie- naar, Ibrahimovic (65. Anastasiou), Mitea (65. Sikora) FC Groningen: Lambers, Florén, Schoenmakers (72. Hugo), Kruiswijk, Van der Linden, De Witte (61. Drent), Smit, Krstev, Van Gessel, Salmon, Pinas (40.Tuhuteru) zondag 18 april AJAX - RBC ROOSENDAAL

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 20