Zondag 18 april FC Utrecht - Feyenoord minder, maar daarna volgde een overtuigend herstel, met vier overwinningen uit vijf wedstrij den (thuis tegen Ajax en Twente, maar ook uit tegen AZ). Daardoor staat de ploeg nu zelfs op de zesde plaats, maar één plek lager dan het beste resultaat van de club in de laatste twaalf jaar. Dat was vóór het seizoen wegens het ver trek van belangrijke spelers als het spitsenduo Kuijt, Gluscevic, keeper Wapenaar en verdedi ger en clubicoon Vreven niet voor mogelijk gehouden. Maar behalve door de verdienstelijke resultaten in de competitie heeft Utrecht zich onderschei den door de finale van de Amstel Cup te berei ken. In Utrecht zijn ze er terecht trots op. dat de ploeg nu voor de derde achtereenvolgende maal de bekerfinale gaat spelen en daarmee zowaar kans heeft op Europees voetbal. Werd er na de vorige finale niet zelfs door Utrecht spelers gezegd, dat ze die kans voorlopig niet meer zouden krijgen? Nu staat alleen Twente tussen een nieuw Europees avontuur en het is heel goed mogelijk, dat die laatste barrière straks in De Kuip met succes genomen gaat worden. Voor Dirk Kuijt is de wedstrijd tegen Utrecht natuurlijk iets speciaals. Hij speelt tegen zijn oude club. met de aanhang waar hij zelf een uitstekende band mee had - zoals hij nu een uitstekende band heeft opgebouwd met de Feyenoord-supporters. Dirk heeft een periode van een paar wedstrijden gekend waarin hem heel weinig leek te lukken en zelfs eenvoudig controleren van de bal te moeilijk voor hem was. Gelukkig is daar weer een einde aan geko men en tegen Roda JC speelde hij zelfs zijn beste wedstrijd van het seizoen. Hoe mooi zijn Utrechtse periode ook geweest is, hij zal er alles aan doen om nu in De Galgenwaard voor Feyenoord te schitteren. Bij Utrecht doen juist nogal wat spelers mee, die in hun jeugd in Feyenoord (al dan niet de Al meer dan 30 jaar hél programmablad bijni^thuiswedstrijden van Feyenoord SC) speelden: Bosschaart, Schut, Shew-Atjon, Calabro en - heel lang geleden - Jean-Paul de Jong. Geen van allen konden zij een plaats in de A-selectie van Feyenoord veroveren - wat niet meteen het einde van eredivisie-ambities hoeft te betekenen. Zoals bekend wil Pascal Bos schaart graag naar De Kuip en is hij het onder werp van wat geharrewar tussen de beide clubs geweest. Voor hem is dit de laatste belangrijke wedstrijd van het seizoen. In de bekerfinale blijft hij langs de kant, want na zijn gele kaart tegen Sparta is hij voor die wedstrijd geschorst. De Feyenoord-aanhang mag enige extra moed putten uit de wetenschap dat in de laatste weken twee soortgelijke "beruchte" tegenstan ders, Willem II en NAC, met 0-3 werden versla gen. Bovendien heeft de achterhoede nu in twee achtereenvolgende uitwedstrijden de nul kunnen vasthouden. Dat is in de geschiedenis van Feyenoord niet al te vaak vertoond, waar schijnlijk niet meer sinds de dagen van ijzeren Rinus en zijn maten. Het is een mooie uitda ging om daar nog een vierde wedstrijd aan toe te voegen, zeker tegen een voorhoede die in zijn laatste thuiswedstrijd vijf keer het net vond.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 47