e Ijsvogel 4f 0 4f Ook reageren? oranjevl@euronet.nl Al wandelend langs de Maas ontmoette ik iemand, die daar aan het vissen was. De man trok mijn aandacht omdat hij beet had, en hoe. een grote snoekbaars ving hij. Henk, heette hij, hij kwam uit het Oude Noor den. Hij vertelde een interessant verhaal over het leven van Ijsvogels in warme streken. Hij vertelde dat ze leefden van de visvangst. Maar daar waar de zon fel schijnt kaatst het licht zo in hun ogen dat ze na verloop van tijd blind worden en dus sterven. Ze zijn niet meer in staat om hun prooi waar te nemen. Ze slijten van het leven dat ze leiden. Wat heeft dit nu met voetballen te maken zult u denken. Nou dat zal ik u zeggen. Als ik naar sommige voetballers kijk denk ik dat ze nauwelijks slijten. Soms denk ik wel eens, kan het niet wat feller, wat meer met het besef dat zij ons supporters moeten vermaken. Natuurlijk besef ik dat ze hun best doen. Ook dat ze er in hun leven al veel voor over hebben gehad, maar het gaat om dat extra. En ook om dienend te spelen voor je teamgenoot is belangrijk. Waar is het type John de Wolf, nuchter en niet bang te zullen slijten. Vaak bloedend het veld verlatend. Henk Fraser, van pijn vertrok ken, doorgaans voorop in de strijd. Vaak heb ik heimwee naar die tijd. Er hoeft geen angst te zijn om thuis te spelen, maar ga voorop in de strijd. Misschien is dit wat makkelijk gesteld, maar zo komt het bij mij vaak wel over. Natuur lijk is niet iedereen zo angstig. Bij Feyenoord zie je ook spelers die dit niet hebben. Al straalt er weinig spelplezier vanaf dit seizoen, tijdens trainingen zie ik ze gewoon hard werken. Dirk Kuijt is hier een voorbeeld van. Laatst op de training was hij apart met herstel trainer Toine van de Goolberg bezig. Dat was nogal indrukwekkend moet ik zeggen. Bij wat hamstring oefeningen maakte hij op één been sprongen die tot de verbeelding spraken. En volgens van de Goolberg is Dirk een topspor ter en zo hebben wij er meer. Zo zie ik ook wel dat niet alles kommer en kwel is. Naar ik hoop komt er nog dit seizoen wat meer passie in het spel. En om wat meer zelf vertrouwen te krijgen is de strijd durven aan gaan een goed wapen. In de pers werd al gesug gereerd dat Patrick Mtiliga nooit een topper zal worden. Echt lekker positief hoor, ik snap niet waarom Feyenoord deze helderzien den niet in dienst neemt. Gezeik natuurlijk want dan was het makkelijk een elftal te vor men. Naar wat je ziet in het veld en volgens het interview dat ik las in de STADION SPORTNIEUWS 2004 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 19