I urn d V Hugo en de in de schoot geworpen heldenrol door Servaas ïflmi Of ze het leuk vinden of niet: persmuskiet en coryfee zijn tot elkaar veroordeeld. Tot sport alléén beperkt de wurggreep zich trouwens al lang niet meer. Ook de politicus ontkomt er niet aan. Dat Balkenende zich door twee goedkope BNN-babes vol op de mond liet kussen, ging absoluut tégen zijn principe in, maar hij dééd het. De wetenschap dat hij thuis tekst en uit leg zou moeten geven, weerhield hem er niet van zich onder geschikt te maken aan de zegeningen van een goed pr. Al in de jaren zestig werkte bij Panorama een zekere Hans Auer, die de meest verschrikkelijke verhalen schreef. Feyen- oord-spits Piet Kruiver, de opvolger van Cor van der Gijp, was als voormalig textielkoopman behoorlijk op de penning. Hij vroeg wat het schoof. Ook de wielrenner Gerben Karstens was tuk op geld. Nou, dat hebben ze geweten! Auer vond dat de heren hem voor het geld dat Panorama dokte best wel iets verschuldigd waren en hij schreef er op los. Geen spaan liet hij van ze heel. Kruiver was een boeren- koolvoeballer die er niets van kon, en zich er voor moest scha men dat hij geld opstreek voor de wanprestaties die hij week in week leverde. Karstens was zó gedrogeerd geweest, dat hij in een psychiatrische inrichting had moeten afkicken. Auer schreef het allemaal op, zonder met de ogen te knipperen. Als ze voor het interview hadden geweigerd, hadden Kruiver en Karstens zich veel ergernis kunnen besparen. Aan de ande re kant: wat zou de journalist dan hebben gedaan! Zou zijn schrijfsel dan niet nóg vervelender voor ze zijn uitgevallen? In de loop der jaren is het er sowieso niet makkelijker op gewor den voor de sporter. Hier staat tegenover, dat de heertjes nu zóveel poen pakken, dat ze nooit meer hoeven te werken en daar mag je je ook wel iets voor laten welgevallen! Het verandert met de dag. Toen zich tijdens het WK'94 in Amerika een zekere Barbara Plugge in het hotel liet inschrijven in het hotel waarin de spelersvrouwen logeerden, beijverde Ronald Koeman zich het meest de starreportster van Privé de toegang te ontzeggen, hetgeen niet lukte. Nü verlenen hij en 12 STADION SPORTNIEUWS 2004

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 14