WM A Mal Patrick Leemans HARE Maar ik moet door blijven gaan. Want Ajax is een club die ieder jaar om de prij zen hoort te strijden. Tijd om bij teleur stellingen stil te staan, is er niet. Een tweede plaats bestaat niet voor Ajax." Het moet je goed doen, dat trainer Ronald Koeman voor jou blijft kiezen. „Mijn blessures beschouw ik als onge lukkig en ik wil er eigenlijk niet meer over ze praten. Ik wil er gewoon niet meer aan herinnerd worden. Ik ben heel trots dat de trainer voor mij blijft kiezen, hij geeft me enorm veel vertrouwen. Voor Koeman ben ik de onbetwiste nummer één. Ik doe alles voor hem en ik zal Ajax laten zien, dat ik terecht de eer ste keus ben. Maarten Stekelenburg en Sander Boschker zijn ook goede keepers, maar we moeten één plaats delen. Zij vormen de sterke concurrentie, die mij scherp houdt. Wij voeren een eerlijke strijd, maar hebben daarnaast een prima relatie. We leren veel van elkaar, ik probeer ze wat van mijn'gift van God' bij te brengen. Ik ben snel en goed op de lijn en de andere sluitposten van Ajax hebben weer andere kwaliteiten, waar ik iets van kan opsteken. Ook keepers trainer Wil Coort is belangrijk voor me; ik ben verheugd dat hij zijn contract bij Ajax heeft verlengd. Hij kent me en weet wat ik kan. Ik doe alles om mijn doel schoon te houden en Coort leert me geduldiger en sneller te zijn. Er bestaan in het voetbal geen perfecte spelers, dus ook ik heb zwakke punten, waaraan gewerkt moet worden. Dat is het mooie van het leven; een mens raakt nooit uitgeleerd en niemand kan alles in één leven geleerd krijgen. In Roe menië kennen we daar een gezegde over: tijdens het leven ben je alleen maar bezig met leren, totdat je sterft als een dwaas." Wat verwacht je van vandaag? „FC Groningen is een kleine club, waar we nogal eens problemen mee hebben. Vorig seizoen werd het maar 2-1 en het seizoen daarvoor zelfs 4-3. Soms krijgen we te veel goals van de Groningers tegen. Maar we willen de supporters blij maken en daarom moeten we vandaag hoe dan ook winnen. Een overwinning brengt ons dichterbij het landskam pioenschap." Vorig jaar oktober tekende je een nieuw contract, dat je tot 2008 aan Ajax bindt. Je hebt het blijkbaar goed naar je zin? „Tot 2008 is inderdaad een lange tijd. Maar waarom zou ik hier niet blijven? Ik heb het goed naar mijn zin bij Ajax en ik wil verder groeien met dit elftal. Als mensen me vragen bij welke club ik zou willen eindigen, antwoord ik, dat ik best oud wil worden bij Ajax. Ik tekende niet voor niets bij voor vijf extra jaren. En mis schien verleng ik mijn verbintenis in 2008 nog een keer. Amsterdam is mijn tweede thuis, ik voel me honderd pro cent Ajacied." Hebben de Roemeense successen bij Ajax invloed op je thuisland? „Natuurlijk. Nadat Stefan Kovacs in 1973 afscheid nam als trainer van Ajax, werd het wat minder. Maar nu Cristian Chivu, Nicolae Mitea en ik in Amsterdam door braken, houdt Roemenië Ajax in de gaten. De mensen zijn erg trots op ons en daar ben ik blij mee. Voor veel Roe menen zijn wij helden, ze behandelen ons als koningen." zondag 4 april AJAX - FC GRONINGEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 9