IfeJBBSS p!sf - -BS r LSL' v I M 1 LOBONT LEERT IEDERE DAG BIJ ÜÜIslhakh Al vier jaar maakt Bogdan Lobont (26) deel uit van de A-selectie van Ajax. En sinds twee jaar is de Roemeense doelman de eerste keus van trainer Ronald Koeman, ondanks het feit dat Maarten Stekelenburg hem uitstekend verving, toen de keeper geblesseerd was. Vorig jaar verlengde Lobont zijn verbintenis in Amsterdam tot 2008. Daarmee onderstreept de goalie zijn band met Amsterdam en Ajax. Waarom zou ik niet hier blijven?" 7 Bogdan Lobont werd geboren op 18 januari 1978 in het Roemeense Hune- doara. Via het plaatselijke Corvinu begon hij zijn profcarrière in 1997 bij Rapid Boekarest. Tijdens het seizoen 1999/2000 maakte hij de overstap naar Ajax, waar hij aanvankelijk in een felle concurrentiestrijd met Fred Grim terechtkwam, die de ervaren doelman won. Bovendien kampte Lobont met twee vervelende en langdurige schou derblessures. Zijn debuut voor Ajax maakte hij in 2000 in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht, toen Grim met een rode kaart van het veld werd gestuurd. Toen Grim in 2002 afscheid nam, en Lobont daarvoor een half jaar aan Dinamo Boekarest was uitgeleend, werd de Roemeen eerste keus voor trai ner Ronald Koeman. Tijdens de oefen- stage in Portugal, in de winterstop, raakte Lobont geblesseerd aan zijn rug en moest hij zijn basisplaats afstaan aan de uitstekend keepende Maarten Stekelenburg. De Roemeen herstelde en kreeg zijn plek onder de lat terug. Trainer Ronald Koeman bevestigt daar mee, dat Lobont voorlopig zijn eerste keus is. Het aantal punten voorsprong op PSV is veelbelovend. Het landskampioenschap is slechts een kwestie van tijd. „We zijn op de goede weg, de resultaten van het team stellen steeds meer tot tevredenheid. In het verleden hebben we successen gekend in het kampioen schap, de Amstel Cup en de UEFA Cham pions League. En dit jaar heeft Ajax opnieuw een grote kansom de landstitel binnen te halen. Ik durf nog niet te zeg gen dat we er al zijn. ledereen is aan het rekenen, maar we hebben nog zeven moeilijke wedstrijden te gaan. Ik ben lie ver voorzichtig en geduldig. Vrienden zeggen me dat ik in principe al feest kan gaan vieren. Ja, theoretisch gezien kunnen we in De Kuip tegen Feyenoord kampioen worden. Voor de supporters zou dat fantastisch zijn!" Je lijkt je steeds beter te gaan voelen in het doel bij Ajax. „Ik heb een goed gevoel bij dit elftal. We doen alles voor elkaar en geven iedere wedstrijd honderd procent. Het teambe- lang staat voorop. Ik voel me thuis bij Ajax. Ik zit hier al vier jaar en heb veel geleerd in Amsterdam. Dankzij Ajax ben ik een betere doelman geworden. Verge leken met toen ik hier voor het eerst kwam, ben ik ook als mens veranderd. Toen ik in Roemenië bij Rapid Boekarest keepte, dacht ik alles al te weten. Maar bij Ajax kan ik nog iedere dag leren. Zo weet ik nu ook hoe het is,om blunders in belangrijke duels te maken.Tegen Club Brugge en FC Twente was er een gebrek aan concentratie bij me. Ik weet niet hoe dat komt, ik weet alleen wel dat ik die nachten daarna slecht geslapen heb. In Brugge was mijn fout beslissend. En we wilden nog wel een rol van betekenis in de Champions League spelen. Toen dat niet doorging, was ik zwaar teleurge steld. Vooral omdat het mijn schuld was. zondag 4 april AJAX-FC GRONINGEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 7