AZ - AJAX 7-7 TFRUGBI IK Vooraf werd er door enkele scherpe journalisten aan Ronald Koeman gevraagd of een gelijkspel beide ploegen niet goed zou uitkomen. Uiteraard antwoordde de trainer dat Ajax altijd voor de winst gaat. Zo geschiedde. Maar toen AZ in de boeiende slotfase langszij kwam, kon iedereen daar vrede mee hebben. En zo eindigde AZ - Ajax toch in een gelijkspel. De ontmoeting tussen beide ploegen uit Noord-Holland was, net als eerder deze competitie in de ArenA, boeiend en van hoog niveau. In koor meldden beide coaches na afloop dat de twee teams tac tisch 'goed' stonden. Daardoor was het aantal kansen op de vingers van één hand te tellen. Maar het verzorgde veldspel en hoge tempo dat beide ploegen hanteer den, compenseerden het gebrek aan kan sen voldoende. AZ had iets meer balbezit, Ajax schiep zich de beste mogelijkheden. Zlatan Ibrahimovic, die eindelijk weer eens in de basis startte ten koste van Yannis Anastasiou, kopte na veertig minuten spe len via de handen van HenkTimmertegen de paal. De terugspringende bal werd door de AZ-doelman gegrepen. Toch was het Ibrahimovic die de score opende. Halver- Rafael van der Vaart kreeg een goede mogelijkheid om Ajax op 0-2 te zetten. Zondag 28 maart 2004, Alkmaar AZ - Ajax 1-1 (0-0) 64. Ibrahimovic o-i, 89. Lindenbergh 1-1 Scheidsrechter: Wegereef Toeschouwers: 8.247 Geel: Grygera, Galasek (Ajax) AZ: Timmer, Kromkamp, Reïni (71. Huysegems), Opdam, De Cler, Land zaat, Meerdink, Buskermolen, Perez (85. Wijker), Van Galen (78. Linden bergh), Nelisse Ajax: Lobont, Grygera, Heitinga, Escudé, Maxwell, Galasek, Sneijder (66. De Jong), Van der Vaart, Pienaar (90. De Ridder), Ibrahimovic, Sikora (59. Mitea) Steven Pienaar wint een duel van oud-Ajacied Tim de Cler. zondag 4 april AJAX-FC GRONINGEN wege de tweede helft anticipeerde hij als beste op een scherpe voorzet van Rafael van der Vaart. De Zweed nam de bal uit de lucht in één keer op zijn schoen, terwijl hij met zijn rug naar de goal stond. De halve omhaal was Timmer te machtig. Koeman haalde vervolgens Wesley Sneijder van het veld en posteerde Nigel de Jong in de buurt van AZ's spelmaker Denny Landzaat. Inder daad kreeg Ajax meer balbezit, maar met de geboden ruimte werd niets gedaan.Van der Vaart kreeg nog een goede kans Ajax op 2-0 te zetten, maar schoot op Timmer. In de slotfase speelde AZ alles of niets en werd daarvoor beloond. Een verre ingooi werd door Lobont uit zijn vijf-metergebied geranseld. De bal viel voor de voeten van invaller Olaf Lindenbergh,die verwoestend uithaalde, ï-i.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 22