w SIERLIJK IDOOL HAkF toekomst verder studeren, voorlopig richt ik me voorde volle honderd procent op voetballen. Ik wil eerst mijn basis plaats heroveren en gewoon blijven staan. Vervolgens wil ik een constante factor worden en uitgroeien tot één van de bepalende spelers bij Ajax." Bij zijn thuisdebuut tegen NEC en ook tegen ADO Den Haag werd De Ridder door het publiek in de ArenA onmiddel lijk uitgeroepen tot Ajacied van de wed strijd. „Dat was hartstikke mooi, zeker bij mijn debuut in de ArenA. Het is een fraaie waardering voor mijn spel en mijn harde werken. En een teken dat ik door de supporters word gewaardeerd. Bij Jong Ajax bleef het publiek altijd achter me staan, ook als het af en toe wat min der ging. Misschien komt dat door m'n manier van spelen. Ik wil mensen gewoon laten zien waar de fans graag voor naar het stadion komen." „Als ik naar andere rechtsbuitens kijk, denk ik dat John van 't Schip wel een goed voorbeeld voor me was. Een heel mooie speler. Dennis Bergkamp is qua flair en sierlijkheid fantastisch om naar te kij ken, Marco van Basten natuurlijk ook. Eigenlijk ben ik een grote bewonderaar van sierlijke spelers. Beckham heeft een heel mooie trap, Figo is heel sierlijk, dat soort buitenspelers trekt me bijzonder aan. Ja, het was hartstikke leuk om onder Van 't Schip en Van Basten te trainen in Jong Ajax, zij hebben me zakelijker gemaakt in m'n spel. Van Basten was natuurlijk altijd een zakelijke spits, die gewoon elke bal binnenschoot. Van 't Schip wist dat het als buitenspeler ging om rendement, een passeerbeweging, een voorzet, niet forceren, dat soort dingen." In de traditie van echte Ajax-rechtsbui- tens als Tscheu-la Ling en John van 't Schip dartelt De Ridder met zijn beweeg lijkheid en zijn flitsende passeerbewe gingen langs zijn tegenstanders. Om ver volgens vaak tegen de grond gewerkt te worden. „Ik merk dat ze op dit niveau sneller aan de noodrem trekken, tegen standers schoppen me sneller neer. Dat is niet zo erg, maar ik vind wel dat scheidsrechters daar tegen op moeten treden. Het is niet zo dat ik 'Schwalbes' maak, ik ben geen speler die om de minuut gaat liggen. Ik wil er gewoon langs en dan word ik tegengehouden. Scheidsrechters moeten zorgen dat ik middels een vrije trap nog steeds voor deel krijg." Naast zijn voetbaltalent en zijn intelli gentie, wordt De Ridder, die wel iets weg heeft van voormalig Ajax-idool Dani,ook door het vrouwelijk deel van het publiek op handen gedragen. „Dat streelt m'n ego natuurlijk. Maar uiteindelijk gebeurt het tussen die vier lijnen en daar moet ik als voetballer op beoordeeld worden. Niet op de randverschijnselen. Ik ben de voetballer Daniël en vind dat ik als de voetballer Daniël moet worden beoor deeld. Ik kan nu alvast zeggen dat het niet altijd ten goede voor je werkt om dingen mee te hebben, maar ik hoop wel dat het in mijn voordeel zal werken." „Ik denk dat ik in mijn eerste wedstrijden heb laten zien dat ik in potentie dé rechtsbuiten van Ajax kan zijn", gaat hij vol zelfvertrouwen verder. „Pienaar vind ik geen rechtsbuiten en ik denk dat de trainer daar net zo over denkt. Maar hij heeft natuurlijk Sikora, Sonck, Soetaers en Mitea ook nog. Dan zal hij wel een keuze moeten maken. Ik moet nu laten zien dat ik het niveau aankan. Nu moet ik ervoor zorgen een constante factor te worden. Ik eis veel van mezelf, maar Koe man heeft tegen me gezegd dat ieder een recht heeft op een slechte wedstrijd. Maar het moet geen reeks worden. Van 't Schip en Van Basten hebben ook gezegd datje in een seizoen altijd goede en slechte momenten kent. Maar je moet zorgen datje zo snel mogelijk weer over die slechte periode heen bent. Ik denk dat ik daar snel tegen bestand ben." Daan Schippers zondag 21 maart AJAX - VITESSE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 9