r, A ST UURU AJAX Patrick Leemans te pakken, kan ik nog steeds van waarde zijn. In plaats van op alle ballen te lopen, ga ik nu alleen voor degenen, die ik zeker kan hebben." Van Vossen weet waarom de Arnhemmers hem gehaald hebben. „Vitesse heeft me aangetrokken (het basissalaris van Van Vossen wordt betaald door zes sponsors van Vitesse, red.) om het scorend vermogen op te krikken en de mentale weerbaarheid te vergroten. En ik wil doen waarvoor ik gehaald ben. Ik ben bezig de negatieve spiraal die bij de club is ingezet, te door breken. Zelf verwacht ik niets van de club. De stand op de ranglijst en het kleine aantal gewonnen wedstrijden van Vitesse dit seizoen zeggen voldoende. Ik weet waar ik aan begonnen ben." En hoe verspreidt Van Vossen zijn kennis en ervaring? „Op trainingen en tijdens wed strijden probeer ik de jongens iets bij te brengen. Met onderbouwde uitleg wil ik de spelers wegwijs maken. Maar de balans in deze selectie is duidelijk ver stoord. Er zitten té veel jonge voetballers in, die op dit moment té belangrijk wor den gemaakt. Die jongens kunnen een elftal niet dragen of van deelname aan de Nacompetitie behoeden. Zij hebben nog te veel opvoeding en sturing nodig. Nu weet ik dat Edward Sturing er al zit, maar je snapt wel wat ik bedoel. De ouderen, Aleksandar llic, Paulo Rink en ik, voegen een dosis ervaring en strijd toe aan de selectie, waar de jongeren zich hopelijk aan op kunnen trekken.' Van Vossen weet dat het Uur U voor Vitesse is aangebroken. „Het is later dan vijf voor twaalf. Eigenlijk heeft deze jonge selectie tijd en ruimte nodig om te kunnen groeien, om fouten te maken en te leren. Maar die tijd is er niet meer. Nli moeten er resultaten behaald worden en punten worden gepakt, ondanks dat de spelersgroep iedere week onder grote druk staat. Winnen is zó belangrijk voor dit elftal. Dan keert namelijk het ver trouwen terug. En iedere speler moet tot het uiterste gaan, zich helemaal geven en doen wat in het vermogen ligt. Wij moeten er voor zorgen, dat ons na dit seizoen niets te verwijten valt." Van Vos sen blijft ervan overtuigd dat Vitesse deelname aan de Nacompetitie ont loopt. „Ja, natuurlijk! Dat baseer ik puur op de voetballende kwaliteiten die de selectie herbergt. Als de strijd, arbeid en overtuiging in het elftal blijven, weet ik zeker dat het goed komt." Maar wordt al niet het hele seizoen gezegd dat het wel goed komt? „Ja, maar als we over zaken die misgaan blijven praten, komen we Peter van Vossen maakte tegen FC Volendam zijn debuut voor Vitesse. geen stap verder. En in het voetbal is één plus één nog altijd drie, dus we hoeven ook niet te gaan rekenen. Discus siëren over pech en negatieve aspecten is juist wat ik wil voorkomen. Vitesse moet weer een positieve weg inslaan en de neerwaartse spiraal ombuigen. Ach terom kijken heeft geen zin meer." Van 1993 tot en met 1995 speelde Peter van Vossen voor Ajax. Daarom zal de wedstrijd van vandaag een speciaal gevoel bij hem oproepen. „Ja, absoluut, maar ik weet nu al dat ik niet op een warm onthaal hoef te rekenen. Waar schijnlijk word ik negentig minuten lang uitgefloten. Dat soort gedrag heb ik nooit begrepen. Het doet pijn, omdat ik me tijdens mijn twee jaar bij Ajax altijd voor honderd procent voor de club heb ingezet. Misschien dat ik word gezien als 'die jongen van Feyenoord'? Dat is nou het hypocriete van de voetbalwereld. Sommigen weigeren om spelers als mensen te beoordelen, die vrij zijn om keuzes te maken, zoals zij zelf ook doen. Kijk.de rivaliteit tussen beide clubs snap ik wel. Maar de supporters moeten beseffen dat Ajax niet zonder Feyenoord kan en andersom. Beide clubs hebben elkaar nodig. Waarom kunnen spelers wel normaal met elkaar omgaan? Tij dens de wedstrijd mag wat mij betreft tot het uiterste gegaan worden. Maar na het laatste fluitsignaal geven we elkaar een hand en drinken we gezamenlijk een biertje. Jammer dat supporters dat niet kunnen." Wat verwacht Van Vossen van de wedstrijd in de ArenA? „De uitwed strijd tegen Ajax is voor ons een duel waarin niets moet en veel mag. Hopelijk neemt die gedachte de druk bij ons weg. Ajax-uit is moeilijk, maar Vitesse kent op dit moment geen makkelijke wed strijden." zondag 21 maart AJAX - VITESSE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 13