'Ik volg altijd mijn Vitesse verraste vorige maand vriend en vijand door de 35-jarige Peter van Vossen bij de amateurs van Bennekom weg te halen. Al dertien maanden had de aanvaller uit Zierikzee niet meer op het hoogste niveau gespeeld. Toch vertrouwen de Arnhemmers in de capaciteiten die de onverzettelijke, maar gevoe lige Van Vossen met zich meedraagt. De personificatie van passie, strijd en mentale weerbaarheid moet Vitesse dit seizoen voor deelname aan de Nacompetitie behoeden. KRITIEK Peter van Vossen begon zijn voetbal carrière in België bij SK Beveren en Anderlecht. In 1993 kwam de aanvaller bij Ajax terecht. Via buitenlandse avonturen bij Istanbulspor en Glasgow Rangers, maakte Van Vossen in 1998 zijn rentree op de Nederlandse velden bij Feyenoord. Bij de Stadionclub leverde hij in 2001 zijn contract in. Datzelfde deed hij bij De Graafschap in februari 2003. Vervolgens ging hij bij amateurclub Ben nekom van vriend en trainer John van den Brom voetballen. De loopbaan van Van Vossen leek als een nachtkaars uit te gaan. Totdat Vitesse's technisch manager Jan Streuer hem afgelopen maart benaderde. „Ik heb nooit uitge sproken dat ik een terugkeer in het betaalde voetbal zag zitten. Maar toch dacht ik er stiekem wel aan.Toen Vitesse zich meldde, zei ik dat ik er over na zou denken. Vervolgens overlegde ik met John. Ik vroeg me namelijk af, of ik een terugkeer in de Holland Casino Eredivisie voetballend gezien aan zou kunnen. John en ik zijn altijd eerlijk tegen elkaar, ik vertrouwde op zijn oordeel. Hij zei dat ik het kon doen. John is natuurlijk een Vitesse-man,die net als ik wil dat Vitesse voor het hoogste niveau behouden blijft. Ik wilde deze unieke kans niet laten schieten en Bennekom verleende alle medewerking. Daar ben ik de mensen van mijn oude club zeer dankbaar voor." Van Vossen tekende tot het einde van dit seizoen. Gevoelsmatig koos de aanvaller voor Vitesse en liet hij andere aanbiedin gen schieten. „Ik volg mijn hele carrière al mijn gevoel en daar ben ik een blij mens door geworden. Ik heb veel mooie Volgens Van Vossen kent hij maar weinig mensen die niet positief op zijn komst naar Vitesse gereageerd hebben. „Natuurlijk was er kritiek, maar daar ga ik niet op in. Daar heb ik namelijk hele maal geen zin in. Het brengt me ook niet verder. Ik begrijp wel dat sommigen hun wenkbrauwen fronsten. Dat zou ik waar schijnlijk ook doen, als ik zoiets zou lezen. Maar ik heb niet de tijd en de energie om op de sceptici te reageren. Natuurlijk ben ik niet meer zo snel in de omschakeling als vroeger. Maar door gedoseerd te spelen en op tijd mijn rust zondag 21 maart AJAX - VITESSE dingen mee mogen maken. Ik kan mezelf niet verloochenen en ik luister altijd naar wat mijn hart zegt. Zolang ik tevreden en blij ben, is geld niet belangrijk."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 11