Yannis Anastasiou TRANSFER Vandaag staat er voor Yannis Anastasiou een speciaal duel op het programma. Vlak na de winterstop verruilde de Griekse spits Roda JC voor Ajax. Uitgerekend de Limburgers zijn vandaag te gast in de Amsterdam ArenA. OUDE PLO EG MA A TS voor rust en vormde hij een goed aan speelpunt met als hoogtepunt de treffer van Mitea." De aanvaller zelf toonde zich evenzeer content over zijn eigen presta tie: „Maar het belangrijkste is dat we hebben gewonnen. Daar was het van daag allemaal om te doen." De overgang van de club uit Kerkrade naar Ajax vond zeer snel zijn beslag. Anastasiou: „Op vrijdag hoorde ik voor het eerst van de interesse. Een dag later speelde ik met Roda JC tegen AZ; Louis van Gaal zat toen op de tribune. Ik heb hem niet gezien en ook niet aan de belangstelling gedacht. Ik scoorde een doelpunt, maar ook toen had ik niet zoiets van 'hè, lekker'. Zondag was een vrije dag. Maandag reed ik in de namid dag in de buurt van Brussel, waar mijn dochtertje Theodora voor controle naar de dokter moest, toen ik gebeld werd met de mededeling dat ik om 23.00 uur een afspraak had met Ajax in Amster dam. Nog voor dat gesprek vond de medische keuring al plaats. Om halfdrie 's nachts was ik thuis. Dat was een druk dagje. Gelukkig had ik op dinsdag vrij zodat ik afscheid kon nemen van mijn medespelers bij Roda JC en woensdag ochtend trainde ik voor het eerst mee met Ajax." zondag 14 maart AJAX - RODA JC De 31-jarige aanvaller heeft een impo sante carrière achter de rug. Op 17-jarige leeftijd tekende hij zijn eerste profcon tract bij Derde Divisieclub Preveza.Tege lijkertijd vervulde Anastasiou zijn dienst plicht. Het was een zware tijd, waarin zijn karakter hem er doorheen sleepte. Vervolgens verkaste hij naar middenmo ter Ethnikos Piraeus, waar hij in zijn tweede seizoen tien doelpunten maakte. Dat wekte de interesse van enkeletopploegen. Anastasiou koos voor OFI Kreta. Met de eilandbewoners kende hij dertig mooie maanden, waarin hij de ene na de andere fraaie treffer produ ceerde. Het onverwachte resultaat: OFI Kreta plaatste zich voor de UEFA Cup. Een transfer naar Anderlecht was het gevolg. In Brussel kreeg hij te maken met de harde wetten van een topclub en de moordende concurrentie van Jan Koller. De Tsjechische spits voorkwam dat Anas tasiou echt doorbrak in Brussel, zodat hij op zijn 27ste koos voor Roda JC. Daar groeide hij uit tot de onbetwiste aan valsleider van de selectie. Dat bleef in Amsterdam niet onopgemerkt. Sinds anderhalve maand is Anastasiou Aja- cied. De Griek debuteerde tegen PSV in Ajax 1. Na een onwennige eerste helft, stond hij aan de basis van de 2-1, gemaakt door Nicolae Mitea. Anastasiou controleerde een bal op zijn borst en legde de bal in een vloeiende beweging klaar voor de mee opgekomen Rafael van der Vaart. Die tikte direct door op Mitea, die secon den later de bal in twee instanties achter PSV-doelman Waterreus knalde. „Yannis heeft het meer dan goed gedaan van daag", aldus Ronald Koeman na afloop. „Hij had het aanvankelijk moeilijk, maar kwam vooral in de tweede helft goed in zijn spel. Met zijn ervaring zorgde hij

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 7