JJure nederlaaen SC HEERENVEEN EN FC UTRECHT TE STERK In vier dagen tijd verspeelde Ajax zes punten aan de subtoppers SC Heerenveen en FC Utrecht. Kostbaar puntenverlies dat slechts ten dele werd afgestraft, omdat de andere titelkandidaat PSV op eigen veld onderuit ging tegen Roda JC. SC Heerenveen - Ajax 4-1 (1-0) iTFRIlfiRI IK De eerder wegens hevige sneeuwva afgelaste wedstrijd tegen SC Heeren veen leek aanvankelijk goed te verlopen. Ajax speelde gedurende het grootste gedeelte van de eerste helft goed voet bal. Met name Yannis Anastasiou kreeg in die periode enkele riante mogelijkhe den om de score te openen. Toen Mika Vayrynen op slag van rust de thuisploeg op een 1-0 voorsprong zette, was dat tegen de verhouding in. Na de rust bakte Woensdag 25 februari 2004, Heerenveen 44. Vayrynen 1-0, 59, Knopper 2-0, 74. Vayrynen 3-0, 84. Hakansson 4-0, 87. Hansson 4-1 (ed) Scheidsrechter: Vink Toeschouwers: 15.300 Geel: De Jong (Ajax), Selakovic (SC Heerenveen) SC Heerenveen: Waterman, Bakkati (61. Haarala), Hansson, Seip, Edman, Radomski, Hestad, Hakansson (86.De Lange), Knopper, Vayrynen (88. Hooiveld), Selakovic Ajax: Stekelenburg, Trabelsi, Heitinga, Escudé, Maxwell (62. Sonck), De Jong, Galasek, Sneijder (78. Obodai), De Ridder, Anastasiou, Sikora (69. Mitea) Ajax er echter weinig meer van. Ronald Koeman wond zich met name op over het gebrek aan strijdlust bij zijn ploeg. De Friezen liepen uit naar een ruime 4-1 zege en de ene goal was nog mooier dan de andere. Twee dagen later keek de selectie gezamenlijk de videobeelden van de tweede helft terug. De confron tatie met de eigen onmacht wilde de technische staf mede gebruiken om de ploeg op scherp te zetten voor de tradi tioneel lastige ontmoeting in Utrecht. Op de trainingen zag het er naar uit dat de boodschap was overgekomen. Ook tij dens de wedstrijd kon Koeman zijn elftal op het gebied van strijdlust geen verwijt maken. Ditmaal was het vooral de cre ativiteit, die zo bij het spel van Ajax hoort, die volledig ontbrak. FC Utrecht en Ajax speelden een slechte wedstrijd en verdienden beide niet meer dan een 0-0 gelijkspel. Een onachtzaamheid in de defensie resulteerde uiteindelijk toch in een 1-0 nederlaag. Yannis Anastasiou wordt achtervolgd door Daniël Berg Hestad. Ajax verloor met 1-0 van FC Utrecht. Zondag 29 februari 2004, Utrecht FC Utrecht - Ajax 1-0 (0-0) 74.Tanghe 1-0 Scheidsrechter: Jol Toeschouwers: 20.000 Geel: Zwaanswijk, Tanghe (FC Utrecht), Heitinga, Sonck, Sneijder (Ajax) FC Utrecht: Terol, Zuidam (92. Keiler), Zwaanswijk, Schut, Braafheid, Tanghe, De Jong, Bosschaart,Van den Bergh, Leitoe (62. Kruys), De Groot (79. Calabro) Ajax: Stekelenburg, De Jong, Heitinga, Escudé, Maxwell, Obodai (71. Van der Vaart), Galasek, Sneijder, De Ridder (62. Sikora), Anastasiou (62. Sonck), Mitea zondag 14 maart AJAX - RODA JC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 22