Ir,AST Sander Berends Raak jij nog onder de indruk van de ambiance? „Nee, eigenlijk niet. In Duitsland heb ik bijna zes jaar lang haast wekelijks voor 62.000 dolenthousiaste toeschouwers gespeeld. Maar een keer in de ArenA spe len, lijkt me wel leuk. Een indrukwekkend stadion. Ik was erbij tijdens de opening. Voor de eerste wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal in 1996 waren alle betaald voetbalploegen uitgenodigd om te komen. Een Ajax - PSV (0-3, red.). Wij zijn toen met het hele team van Roda afge reisd. Bij de ArenA denk ik trouwens steeds aan ons stadion bij Schalke, dat heet ook Arena. Oké, wel met de toevoe ging 'AufSchalke', maar toch. Ik vind ons stadion wat compacter, de Amsterdamse versie is erg hoog en het publiek zit ver der weg." Ben je weer helemaal fit? „Gelukkig wel. Tegen PSV twee weken geleden heb ik voor het eerst in twee jaar weerzonder pijn kunnen spelen. Ik dacht na de winterstop eindelijk van mijn heupkwetsuur af te zijn, viel ik er tegen FC Volendam weer op. Vorige week dins dag ben ik nog een keer naar München gereisd, waar chirurg Müller-Wohlfarth me heeft behandeld. Hij gaf ongeveer vijftien injecties. Waarschijnlijk moet ik nu nog één keer terugkomen voor een laatste test en dan kan ik gelukkig een punt achter mijn blessureleed zetten." Die heup heeft je flink dwarsgezeten. „Vorigjaar mei ben ik geopereerd. Ik liep al een jaar lang met pijn rond. Als ik uit de auto stapte, voelde ik me net een oude man. Een operatie werd onvermij delijk. Alleen heb ik de revalidatie onder schat. Ik dacht zes weken later alweer voluit te kunnen trainen, maar dat werd pas september." Wedstrijden voor Schalke 04 speelde je sindsdien niet meer? „Niet voor het eerste elftal. Ik werd wel opgesteld in het amateurteam, dat in de Regionalliga Nord uitkomt.Maarja,daar loopje rond tussen jongens van twintig jaar en mag je blij zijn als er een paar honderd toeschouwers aan de kant staan. Bovendien werd ik op het mid denveld neergezet, niet mijn favoriete positie. Dat is allemaal niet goed voor je motivatie." Waarom speelde je niet in het eerste elftal? „Volgens de trainer was ik niet fit. Ik moest maar laten zien tijdens wedstrij den dat het niet zo was, maar die kans kreeg ik juist niet. Bovendien zei de trai ner dat hij al vier centrale verdedigers had, die moesten onderling de concur rentie aangaan. Waarom dan niet met vijfman? Ik weet het niet. Het probleem lag er meer aan dat de trainer me nooit had zien spelen. Tijdens mijn beste sei zoenen, de laatste twee jaar, zat hij in het buitenland. Ach,declub heeft uitstekend meegewerkt aan deze oplossing en nu kan ik bij Roda JC laten zien wat ik kan. Ik heb nog een contract tot medio 2006 bij Schalke, dus in principe keer ik aan het einde van het seizoen weer terug. Maar eerst wil ik met Roda goed presteren." Wanneer is het seizoen voor Roda JC geslaagd? „We richten ons op het behalen van Europees voetbal. Maar SC Heerenveen en FC Twente liggen op de loer. Aan de andere kant hebben wijzelf weer AZ en Feyenoord in zicht. We moeten dus tot het einde van het seizoen strijden om dat doel te behalen. Een goed resultaat vandaag zou een mooi steuntje in de rug zijn." i Marco van Hoogdalem viert zijn eigen feestje nadat Roda JC op 0-2 is gekomen bij PSV.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 13