FC Utrecht - Ajax 1-0 (0-0) De tegenstander de thuisduels met NEC (10) en ADO Den Haag (4-0) leverden drie punten op. Ajax verspeelde dit seizoen in eigen stadion nog geen enkel punt. Op vreemde bodem ging Ajax onderuit bij NAC (4-2), FC Twente (2-0) en afge lopen woensdag bij Heerenveen (4-1). Ajax heeft het de laatste jaren traditio neel lastig in Galgenwaard. FC Utrecht is al vijf seizoenen op rij ongeslagen tegen Ajax. Vier maal won FC Utrecht en in 1998 eindigde de wedstrijd in een gelijkspel. De laatste nederlaag dateert alweer van 31 augustus 1997, toen Ajax met liefs 7-1 zegevierde. Vorig jaar won FC Utrecht met 1-0 dankzij een treffer van Dirk Kuijt. Eerder dit seizoen verloor de ploeg van Foeke Booy met 10 in de Arena. Lange tijd zag het er die middag naar uit dat dat duel in een gelijkspel zou eindigen. Ajax controleerde de wedstrijd wel in de eerste helft, maar werd nauwelijks gevaarlijk waardoor FC Utrecht een voudig stand hield. Na rust kwam Ibrahimovic in de ploeg en met zijn inbreng in de voorste linie nam de druk van de Amsterdammers duidelijk toe. Zo kon de aanvaller doorgaan tot in het Utrechtse strafschopgebied, maar zijn schot ging nog naast. Acht minuten later was het wel raak voor Ajax. De volledig vrijstaande Rafael van der Vaart plaatste de bal in de verre hoek en liet Ponk kansloos: 1-0. Het betekende de honderdste tegen treffer voor FC Utrecht bij Ajax in competitieverband. De beste mogelijk heid was voor FC Utrecht, want al snel na de openingstreffer liet Joost Broerse de kans op de gelijkmaker liggen. De invaller zette zijn voet tegen de voorzet van Dave van den Bergh, maar raakte de bal niet goed en de middenvelder zag zijn inzet via de lat over gaan. Zondag 23 februari 2003 2 a Scoreverloop: 70. Kuijt 1-0 Scheidsrechter: lumge 5 J Toeschouwers: 18,925 2 Gele Kaarten: De jong, Zuidam (FC Utrecht), Van Damme, Trabelsi, S 2 Sneijder, Witschge en Boukhari (Ajax) Rood: 84. Zwaanswijk (FC Utrecht) en Van der Meyde (Ajax) O Sj o Opstelling FC Utrecht: Ponk; Vreven, Zwaanswijk, Schut, Van Mol (90. Roest); 5 o Tanghe, De Jong (66. Zuidam), Bosschaart, Van den Bergh; Kuijt en Jochemsen hj (62. Roiha) Opstelling Ajax: Lobont; Irabelsi, Chivu, Pasanen (78. Witschge), Van Damme (74. Boukhari), Galasek, Pienaar, Sneijder, Maxwell, Van der Meyde, Ibrahimovic 7 FC Utrecht programma

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 7