Galgenwaard, maar de situatie is inmiddels aanzienlijk veranderd na een goed gesprek tijdens het trai ningskamp met trainer en technisch directeur Foeke Booy. 'De problemen die speelden zijn allemaal verdwenen. Ik heb de ambitie om nog eens in het buitenland te spelen. Ik ben nu 29 jaar, dus als ik die stap wil zetten moet dat nu gebeuren. Maar ik wil FC Utrecht niet zomaar verlaten. Ik speel hier zes seizoenen, heb mooie jaren beleefd en heb het goed naar mijn zin. De keuze is moeilijk. Ik wil in ieder geval snel duidelijkheid, niet alleen voor mijn gezin maar ook voor de club. Zodat ze niet in mei opeens nog op zoek moeten naar een nieuwe cen trale verdediger.' een vast team speelt, waardoor je goed op elkaar ingespeeld raakt. Die luxe hebben we door de vele bles sures en schorsingen helaas nog niet gekend.' Ambitie Het contract van Zwaanswijk loopt aan het einde van dit seizoen af. Zijn naam wordt regelmatig in verband gebracht met andere clubs, maar er heeft zich nog geen club gemeld, zegt hij. Zijn toekomst is daarom nog onduidelijk. 'Er is een gesprek geweest met FC Utrecht, maar verder is het rustig. Ik heb nog niets gehoord', aldus Zwaanswijk. Het is bekend dat hij afgelopen zomer wei nig voelde voor een langer verblijf in Hij hoopt vanmiddag op de omme keer voor FC Utrecht in de altijd beladen wedstrijd tegen Ajax. Vorig jaar haalde hij het einde van de wed strijd niet na een opstootje met Andy van der Meyde. 'Die wedstrijden tegen de topclubs zijn wedstrijden op zich. Het haalt vaak ook het beste in je naar boven. Je kunt altijd verliezen en kunt daarom vrijuit, zonder druk voetballen. Misschien dat een goed resultaat voor de positieve wending zorgt. Ik heb nog nooit een thuiswed strijd tegen Ajax verloren. Al zegt dat ook niet zoveel, want ik had ook nog nooit verloren bij NEC. Het zou leuk zijn als we vandaag eens een keer een wedstrijd met elf man zou den mogen spelen. En als het publiek weer als een twaalfde man achter ons gaat staan, moeten we Ajax kunnen verslaan.' 25 FC Utrecht programma

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 25