'Ik wil FC Utrecht niet zomaar verlaten' Patrick Zwaanswijk: FC Utrecht wacht na een teleurstellende serie een zwaar programma. Patrick Zwaanswijk is optimistisch en hoopt vandaag op de ommekeer tegen Ajax. 'Die wedstrijden tegen de topclubs zijn wedstrijden op zich. Het haalt vaak het beste in je naar boven/ Een dag na de ongelukkige nederlaag tegen NAC is de ontgoocheling in de spelersgroep nog voelbaar. Patrick Zwaanswijk spreekt van een 'enorme domper'. 'Het lijkt wel of alles tegen zit, we hebben geen greintje geluk. We hebben voor elke meter gestreden en speelden helemaal niet slecht, maar daar hebben we niets aan.' Een duide lijke oorzaak voor het verschil in de prestaties voor en na de winterstop heeft hij niet. 'We hebben veel pech, vooral ook met de beslissingen van scheidsrechters. Al is het te makke lijk om daar de nederlagen aan toe te schrijven. Daar moeten we ons zeker niet achter verschuilen. Ik denk dat te veel spelers uit vorm waren. Hopelijk keert die vorm terug door strijd te leveren, zoals we altijd gedaan heb ben.' Vorige week volgde een verhelderend gesprek na de 4-0 nederlaag bij NEC. 'De trainer vond dat de ervaren spe lers meer het voortouw moesten nemen, zeker in wedstrijden waarin het wat minder loopt. Dat was tegen NAC weer het geval. Dat gesprek is goed geweest, iedereen weet weer wat er van hem verwacht wordt. We wisten vooraf dat het een moeilijk sei zoen zou worden, maar in de eerste competitiehelft lieten we zien dat we mee konden doen om Europees voet bal. Dat wordt nu moeilijk via de competitie. Maar we hebben geen spe lersgroep die genoegen wenst te nemen met een twaalfde plaats.' Na een goede, constante eerste sei zoenshelft is de centrale verdediger zelf ook bezig aan een wisselende serie met goede en mindere wedstrij den, erkent hij. 'Door ziekte en een schorsing heb ik twee wedstrijden niet gespeeld. Misschien mis ik daar door nog ritme.' De vele mutaties in de defensie hebben daar volgens hem geen invloed op. 'We spelen in een vast systeem: inzakken of druk zet ten. Het maakt dan niet zoveel uit wie er speelt. Al is het natuurlijk een stuk prettiger wanneer je wekelijks met 24 FC Utrecht programma

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 24