Nieuws Uilenberg over 'smeekbedes' Foeke Booy wond zich afgelopen zondag op over het vragen om een kaart van NAC. Scheidsrechtersbaas Jaap Uilenberg gaat maandag in zijn column in op deze opmerking. FC Utrecht live op internet De thuiswedstrijd van FC Utrecht tegen FC Twente (21 maart) is live te volgen via Yeahronimo.nl, dat wedstrijden uit de Holland Casino Eredivisie via internet aanbiedt. Dit seizoen worden nog vier duels van FC Utrecht op deze manier uitgezonden: de thuiwedstrijden tegen ADO Den Haag (4 april) en FC Groningen (9 mei) en de uitduels bij Heerenveen (10 april) en Vitesse (16 mei). De kosten bedra gen 4.95 euro per wedstrijd. Kijk voor meer informatie op www.yeahronimo.nl. Er is een speciale Nederlandse site. vERHRomrna De NAC-spelers wezen scheidsrechter Braamhaar er nadruk kelijk op dat de hands bal van Hans van de Haar bestraft diende te worden. Braamhaar leek daardoor te wor den beïnvloed. Aanvankelijk maakte hij geen aanstalten om Van de Haar voor de tweede keer geel te geven, maar na de gebaren van de NAC- spelers toonde hij de spits toch een volgende gele kaart. 'De scheids rechters zijn niet conse quent en daar heb ik moeite mee', zei Booy tijdens de persconfe rentie. Hij wees erop dat over deze regel vanuit de KNVB een brief was gestuurd. Iemand die een ander een kaart probeert aan te smeren, wordt met een gele kaart bestraft, zo is de afspraak. 'Laat ik één ding voorop stel len: de gele kaart voor Hans van de Haar van wege de opzettelijke handsbal was conform de spelregels en dus absoluut terecht. Ook al vragen tegenstan ders om een kaart, dan nog moet de scheids rechter deze conform de regels geven', stelt Uilenberg in zijn column op de internet site van de KNVB. Maar hij schrijft ook: 'Het was alleen verve lend dat het leek dat de scheidsrechter door de "smeekbedes" overstag ging en daardoor die tweede gele kaart aan de Utrecht-spits toon de. Wij hebben onze scheidsrechters van daag nog eens aangege ven hoe in voorkomen 18 FC Utrecht programma

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 18