MAXWELL SB THUIS 3Sf HAR F Maxwell Cabelino Andrade Scherrer is weerterug. Nonchalant gekleed in spij kerbroek, gestreepte trui en hippe sportschoenen schuift hij aan. In zijn handen een muts van Ajax' kleding- sponsor adidas. Zit hier een Braziliaan of een moderne Europese jongeman? In niets doet Maxwell denken aan de stoere beachboys - a la Romario - die al voetvolleyend de Copacabana onveilig maken. Eerder lijkt hij op het nette, oudere neefje van Rafael van der Vaart of Wesley Sneijder. Maxwell lacht. Ongeveer een maand verbleef hij in Chili, waar hij met het Braziliaans olym pisch elftal probeerde zich te kwalifice ren voor de Olympische Spelen van Athene. Tevergeefs. Nederlagen in de finaleronde tegen Argentinië en Para guay luidden de uitschakeling van het Olympisch team in.Toch heeft Maxwell een fantastische tijd achter de rug. „Het was de eerste keer dat ik in officiële wedstrijden voor Brazilië uitkwam", ver telt hij trots. „Het is een fantastisch gevoel alsje dat gele shirt aantrekt, ter wijl je weet dat er 180 miljoen mensen achter je staan." Trots over zijn selectie en teleurstelling over de uitschakeling overheersen. Realisme maakt de gedachtegang van Maxwell compleet. „Het was zwaar voor ons. Omdat Brazilië altijd tot de besten hoort, wil iedereen het ons zo moeilijk mogelijk maken. Tegenstan ders doen een stapje extra. Daarnaast hadden we een team, dat nog nooit samen had gespeeld. Dan kunnen kleine details er de oorzaak van zijn, dat het niet gaat zoals het zou moe ten. Het spel van het olympisch team is niet te vergelijken met dat van Ajax, het gaat een stuk langzamer. Het tempo bij Ajax ligt erg hoog hoor! Bovendien krijg ik in Amsterdam meer vrijheid om aan te vallen, ledereen was erg teleurgesteld dat we ons niet heb ben gekwalificeerd voor de Spelen. Maar ik ben er trots op dat ik geselec teerd ben en deze kans heb gekregen. De meeste jongens kende ik nog van vroeger, omdat we in de competitie tegen elkaar speelden. Ze kennen mij ook en respecteren me omdat ik op jonge leeftijd naar Europa ben gegaan en bij Ajax speel." Inmiddels is Maxwell weer terug in Nederland. Sterker nog: de 22-jarige middenvelder is thuis. Want dat is wat Amsterdam en Ajax tegenwoordig voor hem zijn. Hij glimt wanneer hij zegt dat hij blij is weer'thuis'te zijn. „Toen ik pas bij Ajax was, niet hoor", lacht hij. „In het begin had ik het erg moeilijk, ik was een zaam en had heimwee. Tegenwoordig voelt het als thuiskomen als ik op Schip hol uit het vliegtuig stap. Ik weet hoe de stad in elkaar zit, leer steeds meer men sen kennen en heb m'n eigen huis. Inmiddels ben ik er ook achter hoe de club Ajax in elkaar steekt. Ik ben geluk kig. Mijn ouders en mijn broer zijn momenteel in Brazilië, het is hier nu te koud voor ze. Daar genieten ze van de zomertijd. Maar over een aantal maan den zullen ze wel weer hier naartoe komen. Nee, ik heb ze de afgelopen maand ook niet veel gezien toen ik in Chili zat. Alleen met kerst en oud en nieuw zijn we even bij elkaar geweest." Niet alleen zijn natuurlijke ouders ver blijven momenteel in het buitenland, zondag 22 februari AJAX - FC TWENTE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 7