H ieroen Verhoeven kan zijn handen warmen tegen zijn oude club Ajax Door Cor Westerveld De trainerswissel bij FC Volendam sorteerde al in de eerste belangrijke wedstrijd effect. In Groningen werd met 0-1 gewonnen van FC Groningen. Een mooi begin voor Johan Steur en een geweldige opsteker voor de ploeg. Volendam moet vooral één of meer punten zien te pakken tegen dit soort ploegen. Punten tegen de topclubs zijn meegenomen en moeten als pure winst wor den gezien. Net als tegen FC Groningen was ook tegen AZ weer te zien dat er progressie en beleving in het spel zat van het Andere Oranje. AZ was er in de vorige speelronde natuurlijk op gebrand om eindelijk weer eens te vlam men. Na een kwartiertje was de strijd beslist bij de stand van 2-0. De AZ supporters dach ten wellicht dat hun ploeg daarna over FC Volendam heen zou walsen, maar die vlieger ging niet op. De manschappen van Steur herstelden zich kranig. Op de tribunes werd door AZ-supporters het spel van FC Volendam zelfs geprezen. Het zou zonde zijn als FC Volendam degradeert, meenden vele AZ-supporters. Volendam bleef voetbal len. Was in de tweede helft volwaardig aan AZ en wist de schade uiteindelijk te beper ken tot een 3-0 nederlaag. Voor een ploeg in herstel een goede prestatie. Stempel Vooral doelman Jeroen Verhoeven drukte zijn stempel op de wedstrijd. Tegen FC Groningen gaf de doelman uit Bussum zijn visitekaartje al af. Flad hij toen af en toe Vrouwe Fortuna nog aan zijn zijde, tegen AZ pakte hij alles in één keer. Hij speelde zeer alert en gooide zijn hele gewicht in de strijd bij dreigend gevaar. Hij was heer en meester in het strafschopgebied. De aanvallers van AZ toonden respect voor Doelman Jeroen Verhoeven: "Robert van Westerop en ik zijn goede maatje van elkaar. We gunnen elkaar het suc ces. Robert was de eerste die me kwam feliciteren na mijn debuut tegen FC Groningen. de Volendam doelman. Ongetwijfeld heeft Jeroen Verhoeven vandaag ook weer handen vol werk tegen zijn oude club Ajax. Net als zijn ploeggenoten Gijs Luirink, Karim Bridji, Reginald Faria, Ruud Kras (nog eigendom van Ajax) en Sebastiaan Steur heeft Jeroen Verhoeven ook een Ajax-verleden. Toen hij nog bij BFC in zijn woonplaats in de jeugd speelde, zag een scout van Ajax wel wat in hem. Jeroen: "Ik werd uitgenodigd voor testtrainin gen. Na zeven trainingen onder leiding van Frans Hoek kon ik bij Ajax komen voetballen. Ik heb zeven jaar bij Ajax gespeeld, waarvan twee jaar in de a1. Met de a1 werden we kampioen van Nederland." Anderhalf jaar Daarna vertrok Verhoeven naar RKC Waalwijk en bij die club plukte FC Volendam vervolg op pagina 9 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 7