F.C. VOLENDAM in de THUISHAVEN Redactie - adressen Tomas Galasek overwinning. Met Johan Steur moesten halsoverkop goede afspraken gemaakt worden. Nog voordat het op papier stond haalden bestuursleden zowel de lokale als de landelijke kijkers. Vrij openhartig werd de visie van Volendams nabije toekomst ont vouwd. De betrokkenen hadden slechts te luisteren, zo leek het. In korte tijd werd alles echter keurig afgehandeld. De technische staf voor komend seizoen is bijna ingevuld. Marcel Bout wordt coördinator van het jeugdplan Volendam, inclusief de scouting; tot het eind van het seizoen zal hij de taken van Johan Steur bij Jong Volendam op zich nemen. Steur maakt de klus met het vlaggen schip dit seizoen af. Vanaf 1 juli treedt oud-FC Volendamprof Ab Plugboer bij FC Volendam in dienst. Hij krijgt de verantwoorde lijkheid over de landelijke a-jeugd en zal daarnaast individuele ondersteuning aan (jeugd)spelers gaan geven. Er komt een nieuwe hoofdtrainer, van wie Johan Steur de komende twee jaar de assistent zal zijn. Daarmee heeft het bestuur de staf rond. De selectie zal er alles aan doen in de Holland Casino Eredivisie te kunnen blij ven. Dat kan zeker. De afstand met de directe degradant FC Zwolle is redelijk. De cru ciale wedstrijd tegen die ploeg moet nog komen. FC Volendam heeft vervolgens twee mogelijkheden om zich te handhaven. Rechtstreeks door boven de streep van de nacom- petitie te blijven of door bij deelname aan de nacompetitie daaruit winnend te voorschijn te komen. Met de spelersgroep zijn al deze opties vanaf het eerste uur doorgesproken. Zij kennen de belangen. Zij weten dat elke wedstrijd een finale is. Elke week is het erop of eronder. De vijf zware nederlagen rond de winterstop gaven aan dat verslappen dode lijk is. Tegen FC Groningen is getoond dat verrassend voor de dag kan worden gekomen. Tegen AZ leek het er even op of de fikse afstraffing van de thuiswedstrijd zich zou her halen. Binnen een kwartier 2-0 achter, dat beloofde weinig goeds. Maar FC Volendam herstelde zich. Niet volgens de vaderlandse pers. Volgens goed gebruik wordt FC Volendam regelmatig afgebrand, als het even niet loopt. Niet FC Volendam speelde knap tegen FC Groningen, nee, FC Groningen was wel érg slecht! Niet AZ haalde opnieuw haar gram na de volgende truc van Adriaanse. Nee, FC Volendam was een gatenkaas (Langs de Lijn, zaterdagavond) en dra matisch zwak (teletekst). Dat FC Volendam de hele tweede helft uitstekend van zich afbeet en voetbal lend goed kon meekomen, was niet meer belangrijk. Dat AZ tientallen miljoenen in het elftal kon steken en FC Volendam het met de eigen opleiding doet, is allemaal niet belangrijk. De journalistieke voetbal toeristen die meedeinen op de successen van de 'topclubs' hebben geen boodschap aan nuancering. Deze keer tegen Ajax zal het wel weer zo gaan. Als het onmogelijke misschien toch mogelijk wordt en FC Volendam een punt van Ajax afsnoept, was Ajax wel verschrikkelijk slecht. Cor Tol is een uitgave van de supportersclub K. Molenaar, Industriestraat 7 1131 CC Volendam Telefoon 0299 - 36 54 67 C. Molenaar, Weegschaalstraat 39 1131 MT Volendam Telefoon 0299 - 36 22 37 redactie@sv-volendam.nl ©2004. Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt door middel van druk, fotokopie of op welk wijze dan ook, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 4