FC VOLENDAM AJAX Is het onmogelijke mogelijk? zondag 15 februari 2004 De echte FC Volendamfan kon de laatste weken beslist niet verrast zijn geweest. Wat er zich op en rond het veld afspeelde, werd steeds duidelijker zichtbaar. Het ontslag van Henk Wisman was voor velen geen donderklap bij heldere hemel. Het bestuur had voor af heel veel nadruk gelegd op de gezondmaking van de club. In de aanloop naar een eventuele promotie werd bij voortduring gezegd dat promotie de unieke kans bood schoon schip te maken met de restanten van een naar recent verleden. Gehoopt werd in 2003-2004 de overstap te kunnen maken, op 19 juni 2003 was het zo ver. Door een uitstekend afgewerkte nacompetitie drukte FC Volendam Excelsior uit de eredivisie om zelf die zetel in te nemen. Vanaf dat moment waren de geluiden uit de technische staf terecht kritisch. Een zesde plaats in de gewone competitie en een promotie via een sluipweg, zonder vervolgens het elftal daad werkelijk te versterken, riep op voorhand een kansloze missie over zich af. De pers smulde van deze houding en zette FC Volendam al in de eerste weken in de hoek waar de klappen moesten gaan vallen. Eén degradant stond op voorhand vast. FC Volendam zou het niet redden. Het bestuur wist Ruud Kras te huren van Ajax, het liet Eddy Putter komen van RKC Waalwijk. Het huurde Lindsay Wilson van PSV. Daarmee werd toch een beetje ingevuld wat Wisman zich wenste. Er werden in dertien wedstrijden dertien punten gehaald. Thuis werden drie overwinningen geboekt. Uit werd drie keer gelijkgespeeld. Er was een zekere regelmaat in de puntenwinst. De klad kwam er echter in het najaar in. Grote nederlagen werden gelden. Wisman kwam steeds vaker naar bui ten met de onvrede over zijn selectie. Hij was nog nooit gedegradeerd en wilde ook met FC Volendam niet degraderen. Het bestuur werd steeds openlijker te verstaan gegeven dat deze doelstelling alleen gehaald kon worden met een drastische nieuwe spelersim puls. Tegen NAC was Wisman het middelpunt van de camera's. Het bestuur vond het genoeg. Niet alleen omdat hij tegen de afspraken in toch weer de media opzocht, maar veeleer omdat de spelersgroep er zichtbaar onder begon te lijden. Het was niet meer perspectiefrijk vooruit kijken, maar denigrerend uithalen. Niemand zal kunnen bewijzen of Wisman gelijk zou hebben. Het eerste optreden van Johan Steur in Groningen logen strafte vooralsnog de negatieve blik op de eigen selectie. Het betekende de eerste uit- Wesley Sneijder 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 3