Ab Plugboer keert terug bij FC Volendam in het eerste bedrijf aan banden legde, doch na de hervatting zocht "de knoest" elders de ruimte wat al in de 48e minuut tot Voiendams derde treffer leidde, tijdens zijn solo werkte hij zich langs drie tegenstrevers waarna doelman Hoogerman zijn schot ook nog eens verkeerd beoordeelde. Bij Ajax faalde het hele elftal, op Tonny Pronk en de onvermoeibare Co Prins na, de actie ve Prins oogde diverse keren applaus voor zijn soli, waarbij hij eenmaal de paal raakte. Cees Groot, met drieentwintig treffers nota bene de topscorer van de Eredivisie, was aan vankelijk door trainer Keith Spurgeon gepasseerd, maar mocht na een half uur toch opdra ven voor de geblesseerde Piet Keizer, doch ook hij kon niet overtuigen alhoewel een van zijn inzetten nog wel tegen de lat belandde. Volendam ondertussen had aan de drie-nul cijfers nog niet genoeg en ging onverschrokken voor de vierde treffer, die kwam er in de 66e minuut toen Dick Tol vier tegenstanders liet mistasten en daarna de weifelende opnieuw Hoogerman kansloos liet. Het waren voor Tol seizoenstreffers nummer 20 en 21en naderde daarmee de nationale topscorer Cees Groot tot op twee "rozen", en zou dat seizoen zelf als de beste schutter (27 treffers) afsluiten. Door de vele trappen, kreeg de wedstrijd een rommelig karakter, maar al wat Voiendams was maalde daar niet om en toen arbiter Van Ravens het eindsignaal uit zijn fluit liet klinken, werd de "nooit meer geevenaarde" overwinning luid bejubeld. Door die zege verloor Ajax de derde plaats aan PSV, terwijl Volendam in de stand over Willem II naar de achtste plaats klom en naderde Volendam na zijn elfde winstpartij Ajax tot op vijf punten, het enige negatieve element bleef het doelsaldo: vijftig voor en eenenvijftig tegen, Volendam-Ajax 4-0 (2-0), 17.000 toesch. schr. Van Ravens 31 Pelk 1-0, 37 Pelk 2-0, 48 D. Tol 3-0, 66 D. Tol 4-0. De opstellingen waren: Volendam: Jan Visser, Joep Molenaar, Klaas Zwarthoed, Jan Schilder, Jany Schilder, Jan Tol, Dick Maurer (42 Jaap Smit), Johan Pelk, Dick Tol, Klaas Karregat, Harmen Veerman. Ajax: Bertus Hoogerman, Ger van Mourik, Piet Ouderland, Werner Schaaphok, Tonny Pronk, Bennie Mulder, Sjaak Swart, Co Prins, Henk Groot, Piet Keizer (30 Cees Groot), Donald Feldmann. Met ingang van 1 juli 2004 is Volendam een contract van 2 jaar overeengekomen met Ab Plugboer. Hij wordt trainer van de landelijke A-jeugd van FC Volendam en zal ook betrokken worden bij individuele trainingen van jeugdspelers. Op dit moment is de ex-FC Volendamprof trainer van hoofdklasser Omniworld. Ab Plugboer heeft voor FC Volendam gespeeld van 1983 tot 1998 en speelde 193 competitiewedstrijden in het 1e. 22

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 22