IMMlSlsCHARF BLESSURE LANDSKAMPIOENSCHAP Patrick Leemans nog steeds niet kunnen aansluiten bij de A-selectie. Met elkaar bijna een heel elftal! Omdat de resultaten een beetje tegenvie len, zocht de buitenwereld naar verklarin gen. Normaal ben ik onzichtbaar, maar op dat moment kwam ik plots in beeld en werd mijn naam genoemd. Het doet me groot plezier als mensen waarderen wat ik doe en mijn spel respecteren. Maar ik vind, dat in geval van mijn afwezig-heid, Ajax gelijkwaardige voetbal Iers achter de hand heeft om mijn absentie op te vangen." Juist in een voor Ajax belangrijke periode misten de Amsterdammers Galasek wegens een hardnekkige bovenbeen blessure. Tijdens het zonnige trainings kamp in Portugal heeft de 26-voudig Tsjechisch international voldoende kun nen revalideren, zodat hij helemaal fit aan de tweede seizoenshelft kon begin nen. „Het was weer een heerlijk trai ningskamp. We kennen de plaats goed en hebben genoten van het mooie weer. We hebben getraind, gefietst en ge zwommen. Op de laatste dag, toen we vrij waren, ben ik met Jari Litmanen en John O'Brien een terrasje gaan pakken. Dit keer sliep ik met Nigei deJongopeen kamer. Mijn vaste slapie Zdenek Grygera moest met een Nederlander op de kamer, omdat hij de taal sneller machtig moet worden. Ik heb me vermaakt door DVD's en sport op tv te kijken. Ook heb ik goed kunnen revalideren van mijn blessure. Nu voel ik me weer lekker, maar in de Algarve heb ik een kleine terugslag gehad. Daarom trainde ik een periode minder fel en was ik voorzichtig, omdat ik de start van de tweede seizoenshelft wilde meemaken. De trainer vond het prima als ik op tijd mijn rust pakte. Dat beviel me goed. Vier dagen voordat we terug naar Nederland vlogen, was ik helemaal hersteld. Maar als ik in de wed strijd tegen Roda JC iets zou voelen, zou ik direct gewisseld worden. Want ik wii niet ver terugvallen, zodat Ajax me straks weereen hele tijd moet missen." Hulpeloos vanaf de zijlijn toekijken is iets waaraan Galasek nooit zal wennen. „Ik heb al heel wat blessures gekend en op de tribune zitten, vind ik heel moeilijk.Toekijken en niets kunnen doen is niets voor mij. Als ik zelf niet speel, ben ik nerveuzer dan nor maal. Dan volg ik de wedstrijd nog inten siever en ben ikvanaf het eerste fluitsignaal honderd procent geconcentreerd met het duel bezig. En als het misgaat, zoals tegen Club Brugge, baal ik des te meer. Want ik heb er niets aan kunnen doen." Door de uitschakelingen in de UEFA Champions League en de Amstel Cup weet Tomas Galasek dat alle pijlen op één roos moeten worden gericht. „We hebben niets meer te kiezen, Ajax kan maar één richting op. We moeten alles op de competitie zetten. Op zich is het makkelijk om maar één doel te hebben, maar een club als Ajax zou eigenlijk ieder seizoen om meer prijzen moeten strijden. Anderzijds hebben we nu wel een hele week tijd om ons voor te bereiden op de volgende competitiewedstrijd. We kun nen niet meer afgeleid worden. Maar sprake van rust is er niet. Nu staan we nog bovenaan, maar we zullen hard moeten werken om nummer één te blijven. Ajax mag geen moment verslappen, want PSV zit vlak achter ons." Dat de midden velder nog steeds vertrouwen heeft in toekomstige successen bij Ajax, bewijst het feit dat hij in november 2003, onder toeziend oog van technisch directeur Louis van Gaal, een nieuw driejarig con tract ondertekende. Met weinig woor den en slechts een handgebaar gaf hij daarmee aan zijn loopbaan in Amster dam te willen afsluiten. „De keuze om een nieuwe verbintenis aan te gaan, was niet moeilijk te maken. Ik krijg waardering van de trainer, mijn medespelers, de mensen binnen de club en de supporters. Dat is heel belangrijk voor me. Die zaken gaven me een steun in de rug om mijn verblijf in Amsterdam te verlengen. Dit Ajax biedt voldoende perspectief voor de toekomst, het behalen van meer successen is mogelijk. Ook dat woog mee in mijn beslissing een nieuw contract te signeren, want ik heb nog veel ambities. Het doet me goed dat er nog steeds talenten doorbreken. Door hen is er voldoende potentie. Ja, ik ben ook blij dat Ajaxverder met mij wil. Blijkbaar vindt de club, dat ik als één van de oudste en ervaren spelers van waarde kan zijn.Toen ik in 2000 naar Amsterdam kwam, wilde ik slagen. Ik denk dat dat gelukt is. Ik geniet van ieder moment, dat ik bij Ajax mag spelen. Als ik fit blijf en de club en ik zijn tevreden over elkaar, dan verwacht ik dat ik mijn profcarrière hier zal eindigen." Tomas Galasek beseft dat het landskam pioenschap gegrepen moet worden. „De tweede seizoenshelft wordt heel belang rijk. De landstitel mag ons niet ontglip pen, want dat zou dramatisch voor Ajax zijn. We moeten er helemaal voor gaan. Heel Nederland moet zien en ondergaan dat wij landskampioen willen worden." zondag 1 februari AJAX - ADO DEN HAAG

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 9