RODA JC - AJAX 1-2 Itfrutri ik Roda JC - Ajax 1-2 (1-0) Roda JC: Kujovic, Senden, Brouwers, Luijpers, Filipovic, Van Dijk, Vanden- broeck, Van Dessel, Sergio (75. Cris- tiano), Kone, Anastasiou Ajax: Stekelenburg, Grygera (43. De Jong), Heitinga, Escudé, O'Brien, Galasek, Van der Vaart, Sneijder, Sikora (74. De Ridder), Sonck, Soetaers (67. Mitea) zondag 1 februari AJAX - ADO DEN HAAG Wesley Sonck passt de bal, Sergio komt te laat. De trainer van Ajax werd in zijn goede bedoelingen behoorlijk dwarsgezeten door het blessurespook. Liefst negen spelers waren niet beschikbaar voor de ieder jaar weer lastige uitbeurt in Limburg. Zlatan Ibarhimovic, die pas eind maart weer wordt terugverwacht, Anthony Obodai, Jelle Van Damme, Hatem Trabeisi, Steven Pienaar, Bogdan Lobont,Jari Litmanen en jonkie Tom de Mul haakten geblesseerd af. Maxwell verbleef voor een Olympisch kwalificatietoernooi in Brazilië. John O'Brien, Victor Sikora en Tom Soetaers kregen mede daardoor de kans zich in het eerste elftal te bewijzen. Vooral de Ameri kaan overtuigde. Gehinderd door een gebrek aan wedstrijdritme, speelde hij desondanks een zeer goede, betrouwbare partij. Beide vleugelaanvallers van Ajax wisselden goede en slechte momenten met elkaar af. Zij beschaamden het ver trouwen van Koeman echter niet. Yannis Anastasiou had de thuisclub na een kwar tier spelen op voorsprong gezet. Roda JC leek vervolgens wederom een moeilijk te kloppen opponent. Totdat eerst Sikora en daarna Soetaers met formidabele uithalen het duel deden kantelen. Ajax leidde met 1-2 en gaf die voorsprong niet meer uit handen. Het competitiedebuut van Daniël de Ridder werd bijna opgeluisterd met een treffer van de 18-jarige invaller, maar zijn harde inzet werd ternauwernood gepareerd door doelman Kujovic. Na afloop overheerste de opluchting. Koeman had zijn zin gekregen en Ajax drie punten. Woensdag 21 januari, Kerkrade 14. Anastasiou 1-0, 49. Sikora 1-1, 62. Soetaers 1-2 Scheidsrechter: Jol Toeschouwers: 18.122 Geel: Filipovic, Vandenbroeck (Roda JC), Sneijder (Ajax) Victor Sikora tekende met een fraai afstandsschot voor de gelijkmaker.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 20