Cl IA R E i OPTIES JONGEN gerekend dat ons Europese avontuur al voorde winterstop voorbij zou zijn.Vorig seizoen haalde Ajax de kwartfinale en dat had ik nu weer gehoopt. Minimaal. Ook voor de talentvolle spelersgroep is het een tegenvaller, net als voor de club in zijn geheel en het Nederlandse voet bal. Het moeilijk bespeelbare veld is één van de redenen van de beslissende nederlaag tegen Club Brugge. Net als de fysieke kracht van de tegenstander en het fanatieke Brugse publiek. Maar we hebben denk ik vooral verloren vanwege de onervarenheid in de spelersgroep." De eerste kennismaking met zijn nieuwe collega's vond afgelopen zomer plaats in het trainingskamp in De Lutte. Aanvoerder Jari Litmanen ontving de nieuwe Ajacied als eerste en introdu ceerde hem bij zijn medespelers. „Spe lers als Hatem Trabelsi en Zlatan Ibrahi- movic kende ik van de Champions- Leaguewedstrijden op televisie. Voor de rest trof ik een onbekende selectie. Ik had natuurlijk bepaalde verwachtingen van Ajax. Die zijn tot nu toe allemaal uit gekomen. Ik ben onder de indruk van de kwaliteit van de spelersgroep, gezien de heel jonge leeftijd van de meeste voet ballers. Ik heb er geen spijt van deze stap te hebben gemaakt. Ajax is een grote club die voor de prijzen gaat, dat is nieuw voor me. Ik leer veel, van zowel de spelers als de trainer. Ik denk dat ik op diverse niveaus vooruitgang heb geboekt.Mijn handelingssnelheid, rech tervoet, techniek en positiespel zijn ver beterd." Julien Escudé debuteerde op 12 augustus voor Ajax 1. De uitwedstrijd tegen Grazer AK, in het Arnold Schwarzenegger Sta dion, vormde het decor voor zijn eerste wedstrijd. Ajax behaalde er met moeite een 1-1 gelijkspel en plaatste zich tijdens de return, na de benutte silver goal door Tomas Galasek, voor de groepsfase van de UEFA Champions League. In de competitie was de Fransman, zonder het afgelopen woensdag gespeelde duel tegen RodaJC, vijftien maal van de partij. Vaak overtuigend, soms ook onwennig. Zoals in de laatste competitiewedstrijd van het seizoen toen FC Twente-aanval- ler Blaise N'Kufo hem de bal ontfutselde en vanuit een onmogelijke hoek scoorde. Toegegeven, de aanvaller van FC Twente gaf de Fransman een 'tikkie' tegen zijn been voordat hij de bal veroverde, maar dat nam niet weg dat het tegendoelpunt uiterst ongelegen kwam. Ajax verloor met2-ovan FCTwente en sloot daarmee de eerste helft van de competitie met een zure nasmaak af. Over het algemeen voldeed Escudé in zijn eerste halfjaar als Ajacied. Zelfkritisch als hij is, weet hij aan welke punten nog gewerkt moet worden: „Als je bij Ajax speelt, krijg je weinig te doen achterin. Honderd pro cent scherpte en concentratie zijn dan vereist. Mijn snelheid kan nog iets beter. Daar wordt allemaal aan gewerkt." Tijdens de onlangs afgesloten oefen- stage werd Escudé door Koeman ook als linksback geposteerd. Een teken dat de trainer meerdere opties openhoudt voor zijn verdediging. Door de toevoeging van Thomas Vermaelen aan de A-selectie heeft de trainer weer een extra moge lijkheid achterin. Ook de rentree van John O'Brien maakt het interessant te zien hoe de defensie van Ajax er de komende tijd uit zal zien. Vast staat in ieder geval dat Ajax in de eerste vijf duels na de hervatting van de competitie vol aan de bak moet. Het overvolle pro gramma wordt tijdelijk afgesloten met de topper thuis tegen PSV op 8 februari. Julien Escudé woont in het centrum van Amsterdam en is sinds kort herenigd met zijn Franse vriendin. In maart ver wacht het koppel hun eerste kind. Het wordt een jongen. „Naast persoonlijk geluk, hoop ik dit seizoen op de landsti tel. We moeten alles op het kampioen schap gooien. Ik denk dat we over vol doende kwaliteiten beschikken om kam pioen van Nederland te worden. Met wie ik samen in het centrum van de verdedi ging speel, maakt me daarbij niet uit. Johnny Heitinga is snel en speelt op basis van techniek. Yakubu is fysiek juist weer heel sterk en dat gold ook voor Pasanen. Ik kan met iedereen uit de voeten. De samenwerking met Heitinga verloopt goed, maar het maakt niet uit wie er staat, ledereen weet wat er moet gebeu ren. In de ploeg zitten bepaalde automa tismen, de spelopvatting blijft hetzelfde." Arnout Verzijl zondag 25 januari AJAX - NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 9