Uitaliider in Enschede .-Ó FC TWENTE-AJAX 2-0 Donkere wolken en een onophoudelijke haag van regen vormden het treurige decor van de laatste wedstrijd voor de winterstop. Ajax ging kopje onder in de weinig inspirerende ambiance en verloor met 2-0. Het was de tweede competitienederlaag van het seizoen. RIJCiBI IK ilii FC Twente - Ajax 2-0 (1-0) Omdat PSV een dag eerder niet verder kwam dan o-o bij Vitesse, kon Ajax goede zaken doen in Enschede. Ronald Koeman stuurde zijn pioeg in een 4-4-2 formatie het veld in.Tomas Galasek en Zlatan Ibrahimovic waren wegens bles sures niet van de partij. De Ajacieden kre gen de opdracht compact te spelen. Dat lukte aanvankelijk aardig. Al na zes minuten spelen, kreeg Maxwell een riante kans. Hij stuitte op doelman Paauwe. De Braziliaan speelde links op het middenveld.Jelle Van Damme moest vanuitzijn rug opkomen. Victor Sikora en Wesley Sonck vormden het weinig gelukkige spitsenkoppel. Ajax dwong nauwelijks kansen af en moest lijdzaam toezien hoe een dwarrelvoorzet van Adil Ramzi door Blaise N'Kufo werd binnen gewerkt. De voorsprong voor de thuis club was niet verdiend, maar vormde wel een flinke tegenslag. Ajax kwam agres sief uit de kleedkamers en ging gedre ven op zoek naar de gelijkmaker. Die viel niet. Tijdens één van de spaarzame uit vallen van FC Twente maakte opnieuw N'Kufo er 2-0 van. De Zwitserse spits profiteerde van een slordigheidje van Julien Escudé en werkte de bal vanuit een onmogelijke hoek achter doelman Bogdan Lobont. Wat Ajax daarna ook probeerde, de nederlaag bleek onver mijdelijk. Rafael van der Vaart wordt beetgepakt door Chris van der Weerden. Zondag 21 december 2003, Enschede 35. N'Kufo 1-0,57. N'Kufo 2-0 Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: 13.250 Geel: Ramzi, Heubach (FC Twente) FC Twente: Paauwe, Heubach, Zomer, Pothuizen (68. Allach), Polak, Van der Weerden, Niemeyer, Ramzi (76. Sibum), Gakhokidze, John, N'Kufo (90. Christensen) Ajax: Lobont, De Jong, Heitinga, Escudé, Van Damme, Yakubu (51. Mitea), Van der Vaart, Maxwell (64. Litmanen), Sneijder, Sikora (64, Culina), Sonck Julien Escudé en Collins John in een verbeten luchtduel. zondag 25 januari AJAX - NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 22