GALLERY-PLAY Sander Berends WÉÈÊÉÊKÊÈttÈÊtÊmm :%iJK lip Rob Wielaert in duel met RKC'er Said Boutahar. FC Twente, maar dat zegt weinig. Ze heb ben nu ruim een maand de tijd gehad om zich goed voor te bereiden op deze ontmoeting. Nee, ik zal geen teamgeno ten van FC Twente gaan bellen om te informeren hoe zij hebben weten te win nen. Onze trainer heeft daar zelf wel goede ideeën over. We zullen er vanaf het begin op moeten kletsen. Op basis van strijd en inzet moeten we het doen." Maar NEC won nog nooit in Amsterdam. „Dan is dit een mooi moment om de fei ten recht te trekken. We mogen ons niet bij voorbaat neerleggen bij een neder laag. Niemand verwachtte destijds bij PSV dat we Manchester United zouden kunnen verslaan. Wonnen we met 3-1. We speelden echt goed." En wie zal de middenvelder, die door de blessure van Mike Zonneveld voorlopig op links speelt, als tegenstander krijgen? „Tja, het kan Tomas Galasek zijn, Wesley Sneijder of Rafael Van der Vaart. Ach, het maakt me niet uit. Ik heb destijds ook Roy Keane uit de wedstrijd gespeeld!" Ploeggenoot Rob Wielaert vindt het niet erg dat Ajax als eerste opponent van de tweede seizoenshelft fungeert. „We moeten er gelijk staan. Beginnen tegen Ajax is natuurlijk niet gemakkelijk. Maar de club is op dit moment niet in goeden doen, als je kijkt naar de wijze waarop ze de winterstop in zijn gegaan. Maar bin nen een maand kan er veel gebeuren." Een tactisch plannetje heeft Wielaert al in zijn hoofd geprent. „We moeten gegroepeerd blijven spelen. Als dat lukt en het blijft lang 0-0, zal het publiek zich van Ajax afkeren en daarvan moeten wij profijt trekken." Volgens de captain van de Nijmeegse formatie heeft de ploeg geleerd van de ontmoeting van vorig jaar toen er na negentig minuten 6-0 op de grote beeldschermen stond. „De eer ste helft verliep redelijk. Maar na de 1-0 gaven we veel te veel ruimte weg, wat genadeloos werd afgestraft. Na rust scoorden zij snel twee wat gelukkige doelpunten en was de wedstrijd voorbij. Witschge werd nog ingebracht en vanaf dat moment was het tijd voor gallery- play." „Ajax staat natuurlijk bekend om zijn goede, technische voetballers. We mogen ze geen moment in hun spel laten komen. Mijn persoonlijke tegen stander zal wel Zlatan Ibrahimovic wor den. Echt een type spits, die ik geen moment uit het oog zal mogen verlie zen." Stiekem hoopt hij zijn oude club uit Eindhoven te helpen richting het kam pioenschap. „Daar doen we ons best voor. Als oud-PSV'er heb ik natuurlijk lie ver dat zij kampioen worden. Anderhalf jaar geleden kreeg ik de week vooraf ook al verschillende steunbetuigingen. Op de laatste speeldag speelden we thuis tegen Ajax en PSV kon theoretisch ook nog kampioen worden. Maar dan moes ten wij wel van Ajax winnen. Flelaas gebeurde dat niet." Behalve zijn optreden met NEC vorig sei zoen speelde de 25-jarige centrale verde diger nog nooit in de ArenA. „Bij PSV viel ik telkens buiten de boot en bij FC Den Bosch kwam ik pas in de tweede sei zoenshelft terecht, toen waren ze al in Amsterdam geweest. In Den Bosch werd het 1-1. Rafael van der Vaart en Abubakari Yakubu debuteerden. In de laatste minuut kregen we de gelijkmaker om de oren dankzij een prachtig doelpunt van Richard Knopper." Dat hij vandaag speelt, onder toeziend oog van ongeveer vijftigduizend toe schouwers, doet hem weinig. „Onder de indruk van de omgeving of het publiek kom ik niet meer zo snel. Daar krijg ik toch al weinig van mee. Zelfs toen ik de eerste keer in de Champions League speelde, met PSV tegen Glasgow Ran gers, was ik niet zenuwachtig. Achteraf denk je pas na. De wedstrijd was live in vele landen in Europa op tv en het ging om een belangrijk duel. Maar het ging goed. Hopelijk vandaag ook." zondag 25 januari [ajax - NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 13