11 d11 ici Ronald Koeman Stadion: Amsterdam Arena (51.324 plaatsen) Begroting: 55 miljoen euro (hoogste van Nederland) Exact twee jaar geleden deed Ronald Koeman zijn intrede als trainer van Ajax. En meteen haalde de 78-voudig international in zijn eerste (halve) jaar het landskampioenschap, de Amstelcup én de Johan Cruyff Schaal naar de hoofdstad. Hoewel Ajax afgelopen seizoen beter voetbal liet zien, slaagden de Amsterdammers er niet in een prijs te pakken. Wel dwong de vier voudig Europa Cup 1 -winnaar, via een tweede plaats na PSV, kwalificatie voor de voorronde van de Champions League af. En ook dat resultaat kan tegenwoordig gezien worden als een prijs gezien de vele miljoenen die een succesvolle Europese campagne opbrengt. Daarnaast werd door de Europese successen ook de ontwikkeling van de jonge selectie versneld. Jeugdige toptalenten als Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Steven Pienaar, Maxwell, Zlatan Ibrahimovic, Nigel de Jong en nu ook John Heitinga hebben baat bij de geweldige ervaringen die zij in het internationale voetbal opdoen. Toch moest Ronald Koeman dit seizoen, gezien de mutaties binnen zijn selectie, vrij wel opnieuw beginnen. Terwijl gevestigde namen als Cristian Chivu, 'Mido', Andy van der Meyde en Richard Witsche vertrokken, kwamen talenten als Wesley Sonck, Tom Soetaers, Nicolae Mitea en de verdedigers Zdenek Grygera en Julien Escudé de gelederen versterken. De kritische Koeman heeft zich voorgenomen zijn spelers alle facetten van het willen winnen bij te brengen. Volgens de coach moest Ajax daarom ook dit seizoen meedoen om alle prijzen, zowel nationaal als internationaal. Toch waren de Godenzonen al voor de intrede van de winter uitgeschakeld in Europees verband én voor de Amstel Cup. "Daarom", zo stelt de man die in zijn spelerscarrière maar liefst negentien prijzen won, "moeten we in ieder geval kampioen worden om die grote teleurstelling weg te spoelen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 7