Toch ontkomt een team nooit aan een bepaalde mate van wisselvalligheid. "Dat zul je inderdaad altijd blijven houden, maar niet zo extreem als bij ons het geval is. Om daar een verklaring voor te vinden heb ik, zoals altijd, eerst naar mezelf geke ken. Het irriteert me bijvoorbeeld dat ik er in het begin van het seizoen vanuit ging dat de groep verder was. Misschien had ik andere keuzes moeten maken of was het ver standiger geweest om zaken vanuit een andere invalshoek te beoordelen. We willen de supporters en sponsors iets aantrekkelijks voorschotelen, maar moeten zo eerlijk zijn om toe te geven dat het in het afgelopen half jaar niet top is geweest. Natuurlijk zijn daar ook oorzaken voor aan te wijzen. Gebleken is dat de groep moeite had om het vertrek van Tom Soetaers én de blessures van Cristiano, Sergio en <Eddy> Sonko op te vangen. Vorig seizoen hebben we twaalf wedstrijden in vrijwel dezelfde samenstel ling kunnen spelen. Deze jaargang is dat niet gelukt en is de ontwikkeling gestag neerd." Bent u er nog steeds van overtuigd dat dit team Europees voetbal kan afdwingen? "Dat zal sterk van de komende vier wedstrijden afhangen. Als we die goed doorkomen hebben we nog alle kans, anders zal het gigantisch moeilijk worden. Door over te stap pen op het 4-4-2 systeem hoop ik in ieder geval meer garantie te hebben op betere resultaten. Met een wat stabieler middenveld en twee centrale spitsen denk ik nu rui mere mogelijkheden te hebben. Voor Arouna Koné, die veel meer in balbezit komt, is het in ieder geval een ideaal systeem gebleken." Is het noodzakelijk om er tegen Ajax een strijd van te maken om een goed resultaat te behalen? "Vooropgesteld: Ajax heeft in mijn ogen de beste ploeg van Nederland. Een team met veel creativiteit en in het bezit van enkele geweldige toppers. Daarom zullen we in ieder geval met veel passie moeten spelen. Passie bestaat echter niet alleen uit strijd en duelkracht, maar ook door bijvoorbeeld een paar meter extra te lopen of met volle overgave een pass te geven. Daarnaast is het gezien onze nieuwe spelwijze van het grootste belang dat we, vooral bij balverlies, heel compact zullen spelen." I Algemene informatie Roda JC Roda JC, Postbus 1156 6460 BD KERKRADE T +31 -(0)45-631 7000, F+31 -(0)45-631 7100 e-mail: info@rodaic.nl: internet: www.rodaic.nl: Teletekstpagina's NOS 835 en LI 672 /673

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 5