Weer 1-1! Vorig seizoen stond Roda JC na 10 duels met 19 punten op een prachtige 4e plaats, het team had zijn laatste 2 duels met 5-0 (De Graafschap en Veendam) gewonnen en was in de winning- mood. Maar ja, Ajax, de ongeslagen koploper is andere koek. Mede door de stand vooraf en de natuurlijke aantrekkingskracht van Ajax trotseerden liefst 17.000 toeschouwers de stro mende regen. Het duel begon, geheel in stijl met het weer stormachtig. Ibrahimovic en Soetaers stuitten beiden in kansrijke posities op de doelmannen. Vervolgens besloot arbiter Braamhaar een zuivere voordeelsituatie ten nadele van Ajax af te fluiten om Brouwers een gele kaart te kunnen geven. Dit alles binnen 3 minuten speeltijd. Nog voor het kwartier was verstreken vond Soetaers nogmaals Didulica op zijn weg en kopte Van der Vaart rakelings naast. Deze kansen vielen echter in het niet bij de volgende kans voor laatstge noemde; nu belandde zijn knal buiten bereik van Kujovic tegen de paal. De toeschouwers smulden van zo'n openingskwartiertje. Het zou overigens ook niet meer rustig worden, de toon was gezet. Vicelich gebruikte zijn sterke lichaam even later knap bij een corner maar Trabelsi stond goed geposteerd op de doellijn. Ajax speelde echter ook allesbehalve slecht en zo moesten nog voor de pauze Sonkaya en Luijpers te hard ingrijpen wat betekende dat halverwege 75% van de achter hoede al op een gele kaart getrakteerd was, voorzichtigheid was dus geboden. Dan maar aanvallen dacht de thuisclub en zo mocht Anastasiou vlak voor rust nog een vrije trap inschieten; Didulica had problemen met de natte bal maar pareerde in 2 instanties; nu wel nog. Na de pauze kreeg Ibrahimovic de grootste kans van de wedstrijd; Van der Vaart legde knap terug en van 4 meter schoot de lange Zweed hard in maar Kujovic redde voortreffelijk. Dit moest hij weer doen toen de daaropvolgende corner door vogeltje vrij staande Van der Vaart werd ingekopt. Edrissa Sonko dacht vervolgens wel te scoren maar hij presteerde het om van binnen de 5 meter naast het doel te koppen. Het spel golfde op en neer en dat in een duel dat gespeeld werd op een zwaar veld door de gestaag neergutsende regen. Deze regen was er dan mede oorzaak van dat na 63 minuten de score eindelijk werd geopend. Didulica tastte namelijk volledig mis op de voorzet van Filipovic en nu kon Sonko niet meer missen. Voor de 3e keer in evenzo veel edities stond Roda JC op voorsprong tegen Ajax, maar helaas het scenario bleef ongewijzigd. De lange bal van Trabelsi werd knap aangenomen door Van der Vaart en in de draai verraste hij doelman Kujovic in de verre hoek. Beide teams hadden veel gegeven en konden vrede hebben met deze uitslag en zo eindigde ook de 3e Roda JC - Ajax in het Parkstad Limburg Stadion in I -1 8-11-2002: Roda JC - Ajax

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 17