RUGNUMMER 6 J Hij kwam dit seizoen al meer in actie dan de volledige afgelopen jaargang. Tegen Heerenveen, de laatste wedstrijd voor de winterstop, stond Sven Vandcnbroeck namelijk al voor de tiende opeenvolgende keer in de basis. De onverzettelijke middenvelder is echter als beste in staat om zijn huidige status te relativeren. "Toen zat ik niet in de put, nu leef ik niet in de wolken." De laatste drie seizoenen kwam je in totaal tot 32 optredens in de hoofdmacht, meestal als invaller. Wat is er veranderd? "Wist ik het maar, dan had ik er eerder iets mee gedaan. Feit is dat er in Nederland, in tegenstelling tot België, wordt uitgegaan van balbezit. Een heel andere filosofie waar ik het heel moeilijk mee heb gehad. Toch heb ik nooit opgegeven en ben ik op trainingen, bijvoorbeeld via de talloze positiespelletjes, continu blijven werken aan mijn zwakke punten. Daardoor ben ik in balbezit een stuk rustiger geworden en heb ik geleerd grotere ruimtes te bespelen." Hoe vaak heb je overwogen om Roda JC te verlaten? "Eén keer. een paar weken na de start van deze competitie. In de voorbereiding speel de ik niet slecht, toch koos de trainer voor hetzelfde team als vorig jaar. Begrijpelijk, maar ik vond het tijd worden dat ik na drie seizoenen eindelijk weer eens aan het spe len toekwam. Ik raakte in de vergetelheid, ook in België kenden ze me nog maar amper. Gelukkig vertoef ik nu weer in een andere wereld." (i Wiljan Vloet karakteriseert je als een speler die het team nooit in de steek iaat Heeft Roda JC meer types nodig zoals jij? "Een team moet bestaan uit een mix van artiesten en werkers, daarin moet een goed evenwicht gevonden worden. Ik ben geen speler die het verschil maakt, maar kan wel een tegenstander uit de wedstrijd spelen. De inzet en mentaliteit waar voetballers als Ger Senden en ik het van moeten hebben, spreekt het publiek in Kerkrade aan. Misschien zouden we nog een of twee van dat soort spelers kunnen gebruiken, vooral omdat onze ploeg uit veel artiesten bestaat. Maar eerlijk gezegd komt mij dat momen teel niet slecht uit, hahaha."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 12