t Said Bakkati Trienke Reïtsma De schijnwerper op BLOEMSIERKUNST Tot zijn niet geringe spijt is Saïd Bakkati ook vanavond tegen Ajax nog niet van de partij. Net als wij, supporters, mag hij vanaf de tri bune toekijken hoe zijn teamgenoten het er op het veld vanaf brengen. Het zijn de naweeën van zijn onbezonnen charge op een NEC-speler tijdens de jammerlijk verloren bekerwedstrijd van december vorig jaar. Said kennende, was zijn actie geenszins bedoeld om zijn tegenstander onder de graszoden te stoppen, maar 'gewoon' een vertwijfelde poging om de wedstrijd te doen kantelen. Zoals bekend tevergeefs, waardoor de rode kaart, behalve terecht, achteraf extra zuur was. Om maar niet te spreken van de gevolgen, in de vorm van zijn schorsing, ofschoon de schikking van de tuchtraad, twee duels onvoor waardelijk, nog alleszins meeviel. Geen wonder dat de snelle rechtsachter daar maar al te graag mee instemde. "Met twee wedstrijden binnen een week, valt de schade natuurlijk reuze mee" zegt Saïd Bakkati. "Goed, het zijn en blijven twee wedstrijden, maar het duurt gelukkig geen weken voordat ze voorbij zijn. Tegen NAC kan ik er volgende week alweer bij zijn." En lachend: "Tenminste, als de trainer me dan nog goed genoeg vindt." Zijn lach toont al aan dat hij de laatste is die daarvan uitgaat en toegegeven, het lijkt een terechte veron derstelling. De afgelopen maanden heeft de jonge Marokkaan immers ruimschoots bewe zen de nummer één te zijn voor de rechts- achterpositie. Verdedigend supersterk en tij- dens situaties waarin het verantwoord is, mede dankzij zijn snelheid, ook nog eens gevaarlijk als extra aanvaller. Tijdens de Ram adan leken zijn krachten echter ietwat af te nemen, zijn optredens waren in elk geval minder imponerend dan in de voorgaande wedstrijden. Tot overmaat van ramp raakte hij in die periode ook nog eens geblesseerd aan zijn enkel. Notabene, zonder dat er een bal of tegenstander in de buurt was, laat staan een medespeler. Simpelweg een bles sure die gerangschikt mag worden onder de noemer 'huis-tuin en keukenonge lukjes'. "Het was domme, domme pech. Ik gleed thuis uit op de trap. Op de onderste trede nog wel. Ja, hoe bestaat het! Daarbij kwam ik verkeerd op mijn enkel terecht. Daar was ik net zo'n beetje van hersteld toen ik tegen NEC in de tweede helft inviel. Inderdaad een superkorte invalbeurt, maar ja, je probeert wat te forceren hè. Dat is nu gelukkig allang weer vergeten. De tweede seizoenshelft is waar het nu allemaal om draait en ik verzeker je, we hebben er onnoemelijk veel zin in. Het trainingskamp op Malta is hartstikke goed verlopen en nu gaan we proberen dat in de competitie in punten om te zetten. De winst op Vitesse is natuurlijk al een fantastische opsteker. En tegen Ajax hebben we vanavond ook best wel mogelijkheden. Ik reken in elk geval op een mooie en spannende wedstrijd, hopelijk met Heerenveen als winnaar! Dat zou mooi zijn!" Schoterlandseweq 40, 8454 KE Mildam Telefoon nr. 0513-632473

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 9