K Voor de aftrap j sc Heerenveen - Ajax KUIPER Welkom terug in het uitdijende Abe Len stra-stadion. Na een redelijke eerste sei zoenshelft mag iedereen er weer met frisse moed tegenaan. Op dit moment van schrijven is het resultaat van de her start tegen Vitesse in het Arnhemse Gel- redome onbekend, want de techniek heeft haar beperkingen, maar een onge breideld optimisme is behalve mooi ver moedelijk toch ook wat misplaatst. Beter is te spreken over een mooie uit daging, want 2004 begint loodzwaar. Dat geldt zeker voor vanavond met kop loper Ajax, voor vrijwel iedereen een te hoge hindernis, al leert de historie, dat er voor sommige clubs nog wel eens wat te halen valt. Naast NAC hoort Heerenveen daar bij. Op eigen veld steeg Heerenveen dikwijls boven zichzelf uit en werd Ajax een beentje gelicht. Tegen het aanbreken van de winterstop zouden de kansen wat beter gelegen hebben, omdat de Amsterdammers gesloopt bleken door blessures en een zwaar (internationaal) programma. En door een selectie met volgens cabaretier Freek de Jonge louter linksbuitens, hoe dan ook eentje die te smal bleek. De afgelopen weken konden diverse wonden worden gelikt en Ajax zal er ondanks een reeks geblesseerden best weer staan, maar de bomen groeien ook in Amsterdam niet meer tot in de hemel en investeringen voor vers bloed bleven achterwege. Met name voor de rechtervleugel, waar de Belgische inter national Sonck als noodsprong verpie tert, bestonden er wensen. Ook bij Heer enveen, dat toch wat problemenheeft bij het verzilveren van de kansen, verander de het meeste niet en al hopen we stie kem op iets anders, Ajax zal toch zwaar favoriet zijn. Daar kan mee geleefd wor den. Punten pakken tegen Ajax is mooi, maar in het streven naar Europees voet bal speelt deze wedstrijd amper een rol. Ga er niettemin toch maar recht voor zitten, want u gaat een aanvallend inge stelde 'vijand' zien, iets wat geen feno meen zou mogen zijn. In deze amusementsindustrie wordt Ajax of PSV immers toch kampioen en de rest zou er niet met saai schaakvoetbal maar met attractief spel iets moois neer kun nen zetten. Dat zal wel een utopie blij ven en geniet er, los van de uitslag, van avond daarom extra van. Want mits Ajax niet ten dominant is kunnen beide teams een heel aardig potje voetballen. Omdat geen mens gelijk is verzekeren wij op maat VERZEKERINGEN Bezoekadres: Breedpad 21 8442 AA Heerenveen Postadres: Postbus 116 8440 AC Heerenveen Telefoon: (0513) 61 44 44, Fax: (0513) 62 37 42 Internet: www.kuiperverzekeringen.nl NVa'Cud E-mail: kuiper.heerenveen@atriserv.nl nvga lid 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 5