pnfo Waarover spraken zij'? PERFECTE FOTO'S IN 27 MINUTEN "Gert-Jan is zo eigenwijs als wat, hij weet alles beter en zal zich overal mee willen bemoeien. Ik weet zeker dat wij minimaal twee keer per jaar een aanvaring met hem zul len krijgen, maar dat hoeft geen ramp te zijn. Dat kan goed zijn voor hem en ook voor de voorzitter." Riemervan der Velde in De Telegraaf "Je heet Rafael van der Vaart, je deeltje bed met een van de meest begeerde meiden van het land, vervoert haar in een glanzende bolide, op je werk word je elke veertien dagen toegejuicht door een kleine vijftigduizend mensen, je gaat naar het EK in Portugal, je hebt de meest lucratieve sponsorcontracten en jaarlijks vang je een paar miljoen euro netto! Leuk lijstje. Elke jongen droomt zo'n leven. Maar nu komt het: de clubarts van Ajax denkt er over om je aan de prozac te zetten (bron: Het Parool 18 december 2003). En niet alleen jij, maar de voltallige selectie. Ik heb het bericht zevenendertig keer moeten lezen om het te kunnen geloven. Mag een dokter eigenlijk vertellen wat hij zijn patiën ten wil gaan voorschrijven? Valt dat niet onder het beroepsgeheim? Ik wil die Ajax-dok- ter in elk geval niet als huisarts. Voor je het weet staatje druiper in de Story. Maar waar om moet Ajax chemisch worden opgevrolijkt? Om de tegenvallende resultaten? Dan weet ik nog wel wat clubs. Of omdat het halve stadion stijf staat van de rommel? Ik weet het niet, maar zelden heb ik een droever en eigentijdser bericht gelezen. Ajax, een van Nederlands beste voetbalclubs met een rijke historie en uitpuilende prijzenkast moet van de medische staf aan de pillen! Ik werd er zeer depressief van." Youp van 't Hek in NRC "Ik heb de laatste twee jaar als hoofdtrainer van Heracles Almelo meer dan ooit gemerkt dat op psychologisch vlak de meeste winst bij een speler valt te boeken. Meer nog dan op het speltechnische vlak, want dat wiel is wel zo ongeveer uitgevonden. Bij Heracles heb ik de mental coach in het eerste seizoen zelfs uit eigen zak betaald, omdat ik dat facet minder goed beheerste. Maar inmiddels heb ik behoorlijk bijgeleerd. En ik moet zeggen: er is een wereld voor me opengegaan." Cert-Jan Verbeek in het Algemeen Dagblad. "Met zijn gezaghebbende voorkomen, tactische inzicht, vertrouwenwekkende rust én daarbij een weelderige carrière als voetballer, heeft hij in Amsterdam een status aparte gecreëerd die grenst aan onschendbaarheid. Deze trainer is aan de invloedssfeer van clubleiding, publiek en pers ont stegen, Koemans wil is waarheid geworden. Eigenlijk is het meesterlijk. Met de gave van de subtiele beïnvloeding heeft Ronald Koeman in slechts anderhalf jaar tijd het wezen en denken van een ruim honderdjarige club radicaal veranderd." Journalist Peter Wekking in Voetbal International 0513 628881 prifo@cello.nl l'lcinweg 8 Heerenveen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 54