Trienke Reitsma De schijnwerper op Jos Hooiveld BLOEMSIERKUNST De 20-jarige Jos Hooiveld heeft in de Heer- enveense hoofdmacht ondertussen al aardig wat invalbeurten mogen vervullen. Het goede gevoel dat hij er afgelopen zaterdagavond aan overhield, mocht hij tot dusver echter nog niet ervaren. Winst tegen PSV plus zijn belangrijke aangeversrol voor de prachtige gelijkmaker van Richard Knopper: bevredi gender kon zijn invalbeurt niet zijn. "Al met al waren het hooguit 20 minuten, maar ik heb ervan genoten. Mijn voorzet was niet wat je noemt, op maat. Eigenlijk was het een wonder dat ik hem nog kon geven, want ik zat best in een penibele situatie. Ja, en zoals Richard hem vervolgens behan delde, was natuurlijk helemaal fantastisch. Niet dralen, maar in een keer uithalen. Poeh, wat zat 'ie er mooi in zeg! Dan deel je echt mee in de vreugde. En toen Petter later de 3-2 inkopte, was het natuurlijk helemaal feest!" Een kleine drie jaar geleden kwam Jos Hooiveld, op voor spraak van Jan de Jonge, van Emmen naar Heerenveen. Een belofte werd hij genoemd en de in Norg wonende midden velder maakte dat bij zijn nieuwe club ook prompt waar. Met als voorlopig hoogtepunt het veroveren van de landstitel met Jong Heerenveen, afgelopen seizoen. Eind vorig seizoen mocht hij op de bank al een paar maal aan 'het grote werk' ruiken, een trend die zich in het huidige seizoen doorzette. Zo'n prettig verloop als tegen PSV was hem tot nog toe echter nog niet gegund. "Thuis tegen Roda bijvoorbeeld, liep het voor het geen meter. Een beetje stuntelig zo nu en dan zelfs: tenminste, dat vond ik zelf. Maar geluk kig weten de mensen die me als voetballer kennen, wel beter. Ik zit niet voor niets bij de selectie! Voor mij is het heel belangrijk dat ik op dit niveau regelmatig mijn speelminuten meepik. Waar de trainer me neerzet, maakt me dan helemaal niks uit. Nou ja, wel het liefst aan de linkerkant, daar voel ik me toch het meest op mijn gemak. En dan bij voorkeur links centraal achterin. De linksbui tenpositie is me volledig vreemd, alhoewel ik er in de Intertoto, tegen Villareal, ook al eens speelde. En dat ging me, net als tegen PSV, niet eens slecht af. Daarom, als ik telkens zo mag invallen, wil ik overal wel spelen. Inderdaad, ook van avond, tegen Ajax. Laat ze maar komen! Als spelersgroep barsten we van het zelfvertrouwen. Kun je zien wat zo'n overwinning op PSV teweeg kan brengen! Dat is alleen maar goed natuur lijk en inderdaad, waarom we niet van Ajax kunnen winnen. Zo super draaien ze momen teel niet. Maar Ajax is en blijft Ajax, een ieder is zich daar terdege van bewust. En zo niet, dan helpen de trainers ons er wel aan herin neren." Schoterlandseweq 40, 8454 KE Mildam Telefoon nr. 0513-632473

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 49