Wietse en Gaatze Postna Van de tribune geplukt 0 Vader en zoon "Daar kun je rustig je kinderen mee naar toe nemen", zeggen ze altijd van sc. Heerenveen. En Wietze Postma uit Molenend (bij Oenkerk) doet dat dan ook metterdaad: zoon Caatze van 13 is altijd samen met pa in Heerenveen van de partij. Wietze: "Ik zal het je nog sterker vertellen. Ik heb m'n zoon en z'n vriendje een keer (ik dacht dat het tegen AZ was) rustig alleen in vak 11 naast het vak van de tegen partij neergezet, terwijl ik zelf in vaak 2 zat. Zeg mij maar eenswaar kun je dat in de Eredivi sie nog meer doen? Ik waag het er in ieder geval ergens anders nooit op". Als de bliksem Wietze houdt van voet bal, al van kindsaf aan. Nog steeds - hij is nu 51 - is hij bijna elk week end als elftalleider of als grensrechter op stap. En natuurlijk volgt hij de verrichtingen van zoon Caatze bij de C-tjes van TTBC (Oenkerk) op de voet. Trots: "Hij is linksbuiten, scoort op het ogenblik gemiddeld elke wedstrijd, die hij speelt, één goal". Hoe Wietze Heerenveen-supporter is gewor den? "Op de seizoenkaart van een collega ben ik ooit eens een keer meegeweest. En ach, dan duurt het maar even of het Heerenveen-virus heeft je te pakken. Wat wil je ook: mooi voetbal, geweldige sfeer, nooit trammelant!! Alleen jam mer, dat we nu al zo lang op de wachtlijst staan voor een seizoenkaart. Ik moet voor iedere wed strijd naar de ticketbox in HardegarijpDie begint op zaterdag om 9 uur met de verkoop, dus ik sta daar om half negen al op de stoep en als ik kaartjes heb bemachtigd, moet ik als de bliksem door om m'n verplichtingen als elftal- i,#* leider na te komen! Ja, je moet er wat voor over hebben!" Een felle Bij Wietze en zeker bij Caatze kunnen ze bij Heerenveen eigenlijk niets meer verkeerd doen, sinds ze de E-tjes van 10 clubs (waaronder TTBC, waar Gaatze toen in speelde) eens een keer een dag ontvangen hebben: 'Prachtige dag, geweldig goed geregeld, om nooit te vergeten!" Ja, en als je het Heerenveen-virus dan nog niet hebt, dan krijg je het wel, vindt Caatze. Wietze is een felle sup porter, zegt ie zelf: "Jaze ker, ik sta behoorlijk te schreeuwen op de tribu ne. Ik wou, dat anderen dat ook maar eens wat meer deden. Het is mij wel eens een beetje te stil. We mogen met z'n allen best wat meer ach ter de club staan, zoals Foppe ook zegt. En natuurlijk foeter ik wel eens op de scheids of op de grensrechter. Maar ik blijf altijd positief hoor! Op de heupen Favoriete speler van beide heren Postma is Samaras: "die moeten ze er gewoon eens een wedstrijd of vier, vijf in laten staan. Dan komt het vanzelf. Die jongen heeft het echt in zich. Met alleen maar invalbeurten krijgt hij niet echt de kans om er in te groeien". Wietze is ook zeer te spreken over Gerald Sibon....goede speler met een hard schot, die de bal heel goed kan vast houden. Ja, Wietze verwacht veel van de periode na de winterstop. Want, vindt hij, ze kunnen fantas tisch voetballen als ze het op de heupen heb ben. En laten ze het daar dan maar op houden en wij ook!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 31