zondag 21 december 2003 TEGENSTANDER VAN VANDAAG: AJAX Bij wie dat inmiddels - eindelijk - wel lukt, is Johnny Heitinga. De jonge Alphenaar hoort in het rijtje Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder, maar kende door twee knieblessures een flinke terugslag in zijn ontwikkeling. Nu hij er eindelijk staat, speelt hij uitstekend en wordt hij zelfs al in verband gebracht met het Nederlands elftal. Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder zijn al vaste waarden in de selectie van bondscoach Dick Advocaat, bewezen zij in de twee de wedstrijd tegen Schotland. Ajax werd in de Champions League gedeeltelijk door pech uitgeschakeld. Feit is echter dat de selectie met veel blessures kampt. John O'Brien is nog altijd niet teruggekeerd van een achilles peesblessure, Hatem Trabelsi staat inmiddels al acht weken op non-actief met een knieblessure. Tomas Galasek kampt steeds vaker met kleine blessures, Steven Pienaar heeft al weken last van een kuitblessure en ook Zlatan Ibrahi- movic is nog maar zelden helemaal fit geweest. Had hij geen last van zijn lies, dan was het wel een wond aan zijn teen waardoor hij niet voluit kon gaan. Met Ibrahimovic is tevens de speler genoemd, die dit seizoen van cruciaal belang is voor Ajax. De Zweed, die wel altijd omstreden zal blijven, is momen teel de man die Ajax beter laat spelen. Helemaal nu Rafael van der Vaart zijn ideale vorm nog niet heeft gevonden en Wesley Sneijder nog niet klaar is om iedere wedstrijd naar zich toe te trekken. Overigens begint het belang van Van der Vaart weer toe te nemen, getuige zijn belangrijke doelpunten tegen Feyenoord en FC Utrecht. Vorig seizoen wist Ajax in Enschede dankzij een 2-1 overwinning de drie punten mee te nemen naar Amsterdam. Cristian Chivu en Rafael van der Vaart waren de doelpuntenmakers. Voor Twente scoorde Collins John. Feit is dat beide ploegen dit jaar met een andere voorhoede zullen aantreden. Ellery Cairo en Thijs Houwing spelen dit jaar niet meer bij FC Twente. Andy van der Meyde speelt niet meer bij Ajax, terwijl Victor Sikora nauwelijks op speeltijd mag rekenen. Alleen Rafael van der Vaart staat bij Ajax in de basis, maar bij het meedoen van Ibrahimovic wordt hij ongetwijfeld op het middenveld gepos teerd. Het is de vraag of Blaise N'Kufo en Collins John het defensie van Ajax net zo moeilijk kunnen maken als die van Feyenoord. Dat FC Twente in ieder geval niet kansloos is tegen Ajax, heeft NAC Breda dit seizoen laten zien. De Breda- naars straften een complete off-day van Ajax volledig af en wonnen met 4-2. Of dat in het Arke Stadion ook kan plaats hebben, zal de tijd leren. FC Twente - Ajax

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 7