IHiMsCHARr Arnout Verzijl NEDERLANDS zondag 14 december AJAX - FC UTRECHT te ontvangen. Ik heb alle lessen door staan. Maar Nederlands blijft een moei lijke taal, ik beheers lang niet alle woor den. In het veld spreken we 'voetbalne derlands'. ledereen heeft termen als 'naar links' of'pas op' onder de knie. Of ik nou tegen Grygera iets zeg of Escudé roep, we begrijpen elkaar." Omdat het duel met Roda JC niet door ging, is het nog onzeker of Ajax vandaag herfstkampioen van Nederland wordt. Niet dat Lobont daar mee zit, want deze fictieve prijs zegt hem helemaal niets. „Het kampioenschap wordt aan het einde van het seizoen verdeeld. In mei moeten we met de schaal in handen staan, daar gaat het om. Dat de wedstrijd tegen Roda J.C. niet doorging, was niet louter positief. Natuurlijk hadden we meer voorberei dingstijd voor het UEFA Champions- Leagueduel tegen Club Brugge. Maar het doorbrak wel ons ritme. Na de topper tegen Feyenoord stonden we negen dagen stil en dat is best lang." Met zijn land Roemenië wist Lobont zich niet te plaatsen voor het EK 2004 in Por tugal. De loting voor de kwalificatieduels voor hetWK 2006 in Duitsland koppelde zijn land aan onder meer Nederland: „Een zware poule. Kort na de loting had ik contact met mijn vader in Roemenië. Hij klonk evenmin blij. Samen met Fin land en Tsjechië gaan we uitmaken wie er naar het WK gaat. Ik heb er vertrou wen in dat we bij de beste twee kunnen eindigen. Het is leuk dat ik onderweg teamgenoten als Petri Pasanen, Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Tomas Galasek en Zdenek Grygera tegenkom. Maar op het veld geldt vriendschap niet. Dan zijn we concurrenten van elkaar." naar hem geluisterd. Zijn karakter komt overeen met dat van Cristian." Desge vraagd reageert de doelman terughou dend. Hij en Chivu zijn beste vrienden. Ook de kerstvakantie zullen ze weer samen, met hun families, doorbrengen. In een chalet in de Franse Alpen. Lobont: „Als de trainer zoiets zegt, is dat goed om te horen. Ik zit lekker in mijn vel. Dat geldt voor iedereen. Wij vormen een hecht team, iedereen is heel belangrijk. We coachen elkaar voortdurend en het maakt niet uit wie wat zegt, want we lui steren allemaal naar elkaar. Natuurlijk missen we Cristian, ik in het bijzonder. Hij is een fijne kerel. Maar de prestaties zijn dit seizoen goed. De groep is honge rig en wil succes boeken. Wat betreft leeftijd zijn we dan wel jong, mentaal gezien zijn we best een ervaren spelers groep. Bijna iedereen speelt wel in een vertegenwoordigend elftal van zijn land." Bescheidenheid is één van de karakterei genschappen van Lobont. Gevraagd naar zijn beste wedstrijd dit seizoen en naar zijn beste redding, antwoordt hij: „Vraag dat maar aan keeperstrainer Wil Coort. Die kan dat beter beoordelen dan ik. Als ik een red ding verricht, heb ik geen tijd om daar bij stil te staan. Het is een automatisme. Het spel gaat verder, ik kan me niet permitteren mijn concentratie te laten verslappen." Taalproblemen ondervindt de gretige keeper niet. Ook op het gebied van onderwijs scoort hij een voldoende. „In januari hoop ik mijn diploma Nederlands

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 9