I JL&M11X AJAX - FEYENOORD 2-0 Ajax - Feyenoord 2-0 (2-0) TFRHfiFSI I K Kreten van ongeloof en blijdschap rolden van de tribunes. De herhalingen op de twee megagrote schermen in het stadion toonden keer op keer het fantastische doelpunt. Met een snoekduik voorover hakte Van der Vaart de bal in de verre hoek. Doelman Patrick Lodewijks kon niet anders dan de bal verwilderd nakijken. Het publiek bleef maar klappen voor zoiets moois. Het doelpunt waarmee Ajax aan de leiding kwam in de 150ste uitgave van De Klassieker, wierp herinneringen op aan het hakballetje waarmee Willy Carbo in de jaren tachtig voor FC Twente scoorde. Anderen repten over de legen darische omhaal van Marco van Basten tegen FC Den Bosch. Hoe het ook zij, ieder doelpunt is uniek. Maar dat de treffer van Van der Vaart de annalen ingaat als één van de bijzonderste goals ooit door een Ajacied gemaakt, staat vast. Zeven minuten later vierde hij alweer zijn tweede doelpunt van de middag. Minder mooi, maar zeker niet minder belangrijk. Van der Vaart strafte een communicatiefout tussen Lodewijks en Kees van Wonderen onberispelijk af, 2-0. Daarmee was de wedstrijd gespeeld. Ajax leunde rustig achterover. Feyenoord was niet in staat druk te zetten en kon geen moment aanspraak maken op een puntje. Trainer Ronald Koeman, vooraf geplaagd door diverse blessures, keek tevreden toe. In de tweede helft liet hij zelfs Zlatan Ibra- himovic opdraven. De Zweed kon alleen met een verdoving spelen, nadat tegen AC Milan een nop van Paolo Maldini zijn voetbalschoen doorboorde en een teen verwondde. Ibrahimovic heeft dit seizoen ook bij het Ajax-publiek definitief het ver trouwen gewonnen, dat hij van de tech nische staf al drie jaar krijgt. Hij werd hartstochtelijk toegezongen en was met drie typerende actie's dichtbij een treffer. Die viel niet, maar niemand die daar moeite mee had. Ajax versloeg de aarts rivaal eenvoudig en breidde de voor sprong op Feyenoord uit tot tien punten. Volgens Koeman voldoende om de Rot terdammers tot het einde van het sei zoen op afstand te houden. Zondag 30 november 2003 4. Van der Vaart 1-0,11. Van der Vaart 2-0 Geel: Swerts, Schreuder (Feyenoord) Scheidsrechter: Bossen Toeschouwers: 50.344 Ajax: Lobont, Grygera, Heitinga, Escudé, Maxwell, De Jong, Galasek, Sneijder, Sonck (61. Ibrahimovic), Van der Vaart (82. Yakubu), Mitea (69. Soetaers) Feyenoord: Lodewijks, Swerts, Van Wonderen, Paauwe, Snoyl, Schreuder, Ono (39. Song), Buffel, Lurling (68. Kalou), Kuijt, Van Persie (75. Smolarek) zondag 14 december AJAX - FC UTRECHT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 20