73 het elftal van FC Utrecht. Door het vertrek van veel andere belangrijke, leidingge vende spelers, groeide hij als vanzelf in de hiërarchie. Zelf is Bosschaart zeer beschei den over zijn mate van belangrijkheid. „Ik vind leider een groot woord. Ik ben gewoon één van de spelers die een steen tje bijdraagt. Mark van Bommel is pas een échte leider, hij heeft daarvoor ook de uit straling en is gewoon een topper." Ook de laatste twee competitiewedstrij den die FC Utrecht afwerkte, en won, speelde Bosschaart een belangrijke rol. Twee van zijn vrije trappen in het duel tegen Roda J.C. leidden tot doelpunten en een corner van zijn voet tegen Willem II resulteerde in een doelpunt van Sander Keller. Vooral de overwinning op Roda J.C. was een grote verrassing, omdat Jean- Paul de Jong, Joost Broerse, Sandra Cala- bro, Stefaan Tanghe, Donny de Groot en topscorer FJans van de Haar wegens ziekte niet of nauwelijks beschikbaar waren. De KNVB weigerde de wedstrijd van de Utrechters uit te stellen. Foeke Booy noemde de overwinning op de Lim burgers daarom hartverwarmend. De trainer laat zich echter niet verblinden door de vijfde plaats die zijn ploeg momenteel inneemt.„Wij latenonsgeen druk opleggen. Het is fantastisch als we met deze groep in het linkerrijtje mee kunnen doen en als er wat te halen valt, moeten we dat zeker niet laten liggen." Wat er bij een goed resultaat vandaag wellicht in het verschiet ligt, is verbete ring van een clubrecord uit het seizoen 1980/1981.Toen bleven de Domstedelin- gen tien achtereenvolgende uitwedstrij den zonder nederlaag. Deze jaargang bleef de ploeg van Foeke Booy al vijf uit- duels achter elkaar ongeslagen. Opval lend genoeg leverden wedstrijden bui ten de Galgenwaard de afgelopen sei zoenen nog grote problemen op voor FC Utrecht. In 1992 bleven de Utrechters voor het laatst zes duels achter elkaar ongeslagen. Om die reeks te verbeteren zal de ploeg van Booy vandaag eerst moeten afrekenen met Ajax. Sander Keller:'Genoeg potentie om door te groeien' Sander Keller genoot zijn jeugdopleiding bij Ajax. Het blijft voor hem altijd bijzonder om terug te keren in Amsterdam, hoe wel er in de ArenA geen voetballers meer actief zijn met wie hij zelf samenspeelde. „De wedstrijden tussen Ajax en FC Utrecht staan altijd op zich", vertelt de verdediger die de afgelopen drie seizoenen op huurbasis bij RBC Roosendaal speelde. „FC Utrecht is weer een stapje hoger dan RBC. Natuurlijk zou ik meer willen spelen, het liefst elke wedstrijd. Maar ik heb geen goede voorbereiding gehad en het was logisch dat ik het seizoen niet in de basis begon. De voorbereiding is immers de periode waarin je het moet laten zien. Maar ik doe er alles aan om mezelf tegenover de trainer te bewijzen. Ik heb dit seizoen nog niet een echt lekkere wedstrijd gespeeld en ik weet dat ik nog veel beter kan." De afgelopen twee wedstrijden, tegen Roda J.C. en Willem II, verscheen Keiler wél in de basis. Tegen de Tilburgers kopte hij zelfs de openingstreffer achter doelman Geert De Vlieger. FC Utrecht won beide duels en spoelde de kater van de UEFA Cup uitschakeling door Auxerre weg. „Auxerre is een goede ploeg en het is zeker geen schande dat we van ze verloren hebben, hoe graag we ook eens de tweede ronde wilden overleven. Ik heb zelf alleen de laatste tien minuten meegedaan en dat was een mooie ervaring. Na afloop zei de trainer dat we een dagje teleurgesteld mochten zijn en daarna weer vooruit moesten kijken. De ontmoeting met Roda J.C. stond alweer voor de deur." Bivakkeerden de Utrechters een paar weken geleden nog in de onderste regionen van de Holland Casino Eredivisie, inmid dels staat de club op de vijfde plaats. „Het is moeilijk te zeggen of dat terecht is, alles staat zo dicht bij elkaar. We hebben pech gehad met veel geblesseerden, maar er is nooit paniek uitgebroken. We zijn niet afhankelijk van een paar jongens, dat hebben we tegen Roda JC wel bewezen. We beschikken over voldoende potentie om verder te groeien. We moeten kijken hoe ver we deze competitie kunnen komen en onszelf geen druk opleggen. Ajax heeft een goede ploeg met een aantal jonge gasten die goed kunnen voetballen. Zij moeten het hebben van hun individuele kwaliteiten, terwijl wij het moeten hebben van onze fysieke kwaliteiten en het teambelang. Er is altijd een kans dat we winnen, daar zullen we ook alles voor doen. Zolang we wedstrijden als deze niet op voorhand ingaan met de instelling om te verliezen. Ook tegen Ajax zullen we er alles aan doen om een goed resultaat neer te zetten." Sander Keller appelleert voor een ingooi, Anouar Hadouir van Willem II speelt door. FC Utrecht ver sloeg de Tilburgers vorige week verrassend met 0-2, onder meer door een treffer van Keiler. zondag 14 december AJAX - FC UTRECHT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 13