6 I WI lUHf ^BBBIsTHARF REALIST C*rkuS Patrick Leemans mijn gevoel veel te kort. Ja, ik ben een zeer ongeduldig persoon, maar niet wat betreft mijn terugkeer. Ik wilde namelijk een perfecte rentree maken en niet het risico lopen meteen wéér gekwetst te raken. Mijn voorbeelden zijn niet voor niets Ruud van Nistelrooy en Giovanni van Bronckhorst. Ook zij keerden terug op topniveau na een slepende kniebles sure. Maar ook Ruud raakte opnieuw geblesseerd, omdat hij te snel weer op het trainingsveld stond. Daar heb ik van geleerd. Ik wilde in alle rust aan mijn revalidatie werken en pas aan een come back denken, als ik helemaal fit zou zijn. En dat is gelukt. Nu kan ik weer lekker voetballen en dat is het belangrijkste. Ik heb vijftien maanden stilgestaan en heb het spelletje zó gemist! Door mijn bles sure ben ik gaan beseffen, dat ik een bevoorrecht mens ben en dat ik lééf voor het voetbal.Toen ik in Zeist aan het reva lideren was, werd ik gek als ik een bal zag. Ik kon geen wedstrijd bekijken, het deed te veel pijn om anderen te zien voetballen. Maar dankzij wilskracht, geluk en goede begeleiding ben ik terug." „Nu ga ik met een'big smile'naar de trai ningen en de wedstrijden. Ik ben niet meer van het trainingsveld te slaan. Als de oefenstof gegeven is,blijf ikaltijd nog even een balletje trappen. Ik ga iedere dag als laatste van het veld af. Het liefst sta ik de hele dag te voetballen. Door mijn blessure ben ik een realist gewor den. Ik kijk heel anders tegen mijn toe komst aan, omdat ik weet, dat een voet- balcarrière zo afgelopen kan zijn. Nu leef ik van dag tot dag. Mij krijgen ze niet meer klein. Voorheen was ik al assertief en dankzij mijn kwetsuur ben ik dat nog méér. Ja, ik ben snel volwassen gewor den. Dat komt ook omdat ik sinds negen maanden op mezelf woon. Bovendien ken ik het leed van een zware blessure; veel spelers maken zoiets nooit mee. De ervaring en kennis die ik door mijn bles sure heb opgedaan, neem ik mee als mentale bagage. En ik word weer her kend op straat. Dat vind ik heerlijk. Het is goed om uit de anonimiteit te zijn." „Tomas Galasek is een voorbeeld voor me. Hij vult zijn positie fantastisch in. Hij speelt sober en scoort altijd een vol doende. Ik heb veel respect voor hem. Tomas is een belangrijke schakel in het elftal en ik wil mijn taken net zo goed uitvoeren als hij. Ik ben een centrale ver dediger, maar ik kan ook op het midden veld spelen, zoals ik tegen PSV en AZ deed. Maar links- of rechtsback vind ik ook prima, als ik maar kan voetballen en in dienst van het team kan spelen. Maar ik wil wel veel aan de bal zijn. Een plek op het middenveld zou daarom ideaal zijn." „Dit Ajaxisjong en gretig en kan heel ver komen. We moeten er gewoon staan, niemand mag verzaken. De kracht van ons elftal is, dat we als team opereren. Successen behalen kan en móet moge lijk zijn. Zowel in de UEFA Champions League als in de Holland Casino Eredivi sie. Zoals we met tien man tegen ADO Den Haag gespeeld hebben, getuigd van teamspirit. Ja, dat was een middag om nooit te vergeten. Ik maak eerst de belangrijke 1-1 en krijg vervolgens een tweede gele kaart van de scheidsrechter. Het was mijn eerste rode kaart op het hoogste niveau en was mijn eigen stomme fout, al vond ik de tweede kaart overdreven. Dat Koeman kritisch op mij was, is terecht. Eerlijkheid duurt het langst en dankzij zijn commentaar weet ik direct waar ik sta, ook al werd ik 'Man of the Match'. Ik blijf nuchter en laat lie ver mijn voeten spreken. Tegen Feye- noord wil ik laten zien dat ik in de basis hoor. Dit is de mooiste wedstrijd, dé Klas sieker van Nederland. Wij móeten win nen vandaag." zondag 30 november AJAX - FEYENOORD

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 9