Johnny Heitinga lacht weer ft 7 - TALENTVOLLE AJACIED UIT DE ANONIMITEIT Hij heeft vijftien maanden stilgestaan, maar dat is niet te merken. Johnny Heitinga liep twee keer een zware knieblessure op en staat nu weer zijn mannetje. De stormachtige ontwikkeling van de 20-jarige verdediger geeft trainer Ronald Koeman plotseling meer opties. Het gaat nu heel erg snel met de Alphenaar. En dat verdient hij. „Ik ben niet meer van het trainingsveld te slaan." 1ST H AR F WILSKRACHT 1 - t Wat is er ook alweer precies gebeurd met Johnny 'zing een liedje voor mij alleen' Heitinga? In december 2001 begonnen de problemen.Tijdens de war- ming-up voor de wedstrijd tegen NAC verdraaide de verdediger zijn rechter knie. Onderzoek wees uit, dat de menis cus schade had opgelopen. Heitinga hoopte op een spoedig herstel, zodat hij de tweede helft van het seizoen 2001/2002 nog mee zou kunnen maken. Dat lukte niet. De operatie mislukte in eerste instantie. Daardoor moest Hei tinga in april 2002 opnieuw onder het mes. Die ingreep koste hem de rest van het seizoen. Na een volgende revalidatie maakte de Alphenaar op 29 september 2002 zijn rentree bij het duel Ajax- NAC. Tijdens een verdedigende actie kwam hij verkeerd op de grond terecht en ging hij door zijn linkerknie. Heitinga bleek zijn voorste kruisband gescheurd te hebben. Net terug van een langdurige blessure moest Johnny weer terug het kracht honk in. Minimaal zes maanden moest de verdediger herstellen van zijn gescheurde kruisband. In oktober 2002 besloot Heitinga zich te laten opereren in de Amerikaanse staat Colorado. Knie specialist Richard Steadman, ook verant woordelijk voor het herstel van Ruud van Nistelrooy en Giovanni van Bronckhorst, hielp de geblesseerde verdediger en in november keerde de Ajacied terug naar Nederland. De operatie was geslaagd en de revalidatie in Zeist kon beginnen. Die verliep naar wens en op 7 juli 2003 stond Heitinga eindelijk weerop het trainings veld. „Ja, het is snel gegaan en dat had ik niet verwacht. Ik dacht namelijk dat ik pas na de winterstop mijn rentree zou maken. Maar ik sta er nu al! Het verbaast mij ook, dat ik zo snel weer terug op mijn oude niveau ben. Ik voel me honderd procent fit. Het is zo heerlijk om terug te zijn in het eerste elftal van Ajax en bij Jong Oranje. Ik heb er lang naar toe gewerkt en heb veel geduld moeten opbrengen. Maar dat ik zo snel mijn ren tree zou maken, durfde ik alleen maarte hopen. Als ik naar andere spelers kijk, die dezelfde kwetsuren hebben gekend, breng ik het er goed van af. Sommigen doen er veel langer over om zich opnieuw bij de selectie te voegen. Ik heb mijn snelle comeback te danken aan de fantastische medische staf van Ajax en het KNVB Sportcentrum (waar hij reva lideerde, red.) in Zeist. Ik ben dokter Edwin Goedhart en fysiotherapeut Rob Ouderland eeuwig dankbaar. Zij en mijn familie en vrienden hebben me gesteund tijdens de moeilijke revalida- tieperiode. En het geluk lacht me einde lijk weer toe. Ik speel zonder pijn. In het begin kende ik wel wat stijfheid en was ik nog bang in de duels. Maar de angst is helemaal weg. Eerst zat alleen die knie in mijn gedachten, nu ben ik helemaal met voetballen bezig." „Sinds ik weer meetrain en het vertrou wen van de trainer krijg, weet ik dat ik een vaste waarde voor het eerste elftal ben. Tegen FC Groningen uit zat ik voor het eerst op de bank en thuis tegen FC Volendam mocht ik een halfuur voor het eindsignaal invallen. Dat was geweldig, maar die dertig minuten duurden voor zondag 30 november AJAX - FEYENOORD

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 7