Sneijder scoort oonieuw AJAX - SC HEERENVEEhL^i Ajax - SC Heerenveen 3-1 (2-1) Vier dagen na zijn fenomenale optreden in het Oranje-shirt tegen Schotland, betrad Wesley Sneijder opnieuw het veld van de Amsterdam ArenA. Ditmaal wist hij zich al vooraf in het middelpunt van de belangstelling. Het deerde de negentienjarige middenvelder nauwelijks. Sneijder speelde goed en maakte de belangrijke gelijkmaker. Zondag 23 november 2003 18. Sibon 0-1,36. Sneijder 1-1,37. Mitea 2-1,59. Ibrahimovic 3-1 Geel: Sneijder (Ajax), Hansson (SC Heerenveen) Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: 49.331 Ajax: Lobont, De Jong, Grygera, Escudé, Maxwell, Obodai, Galasek, Sneijder, Sonck (74. Sikora), Ibrahimo vic (70. Litmanen), Mitea (60. Soetaers) SC Heerenveen: Vonk, Van Hoving (68. Verbiest), Seip, Hansson, Edman, Ra- domski, Knopper (80. Vayrynen), Selakovic (74. Samaras), Sibon, Correia Ook tegen SC Heerenveen trof Nicolae Mitea doel. zondag 30 november De jonge Ajacied is de nieuwe held van de natie. Hij beschikt over een perfecte balbeheersing, is tweebenig en heeft een uitmuntende traptechniek. In Amsterdam was dat al een tijdje bekend, maar sinds kort is heel Nederland over tuigt van zijn capaciteiten. Tegen SC Heerenveen vervulde Sneijder een aan vallende rol op het middenveld. Trainer Ronald Koeman moest flink puzzelen alvorens zijn formatie het veld in te stu ren. Wegens schorsingen ontbraken Rafael van der Vaart en Johnny Heitinga. Hatem Trabelsi, Steven Pienaar enJelle Van Damme waren door blessures niet beschikbaar. Koeman besloot daarom Anthony Obodai te laten debuteren in Ajax 1. De 21-jarige Ghanees, geboren in de hoodstad Accra, speelde rechts op het middenveld. Obodai pendelde driftig heen en weer tussen achterhoede en aanval en speelde een zeer verdienste lijke wedstrijd. Vorig jaar speelde hij op huurbasis bij Germinal Beerschot Antwerpen. De technische staf van Ajax raakte onder de indruk van zijn kwalitei ten tijdens de oefenwedstrijd tegen het Nederlands elftal, in juni na afloop van de competitie. Sinds begin dit seizoen behoort hij tot de A-selectie. Ajax, met de uit Brazilië teruggekeerde Maxwell in de basis, startte te slap tegen de Friezen. Uit een hoekschop van Ajax- huurling Richard Knopper kopte Gerald Sibon de bezoekers op voorsprong. Dat schudde het elftal wakker. Binnen twintig minuten was de achterstand omgebogen in een 2-1 voorsprong. Sneijder rondde een fraaie aanval via Zlatan Ibrahimovic en Wesley Sonck beheerst af, waarna Nicolae Mitea een voorzet van wederom Sonck binnenschoot. Vanaf dat moment speelde Ajax een gewonnen wedstrijd. Ibrahimovic scoorde na de pauze nog twee keer. De eerste treffer vond wegens buitenspel geen genade in de ogen van arbiter Luinge, met zijn tweede goal bepaalde hij de eindstand op 3-1. Anthony Obodai kende een prima debuut in Ajax 1. AJAX - FEYENOORD

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 22