Feyenoord bouwt aan komend seizoen OVERGANGSJAAR ONVERMIJDELIJK Voor de 150ste keer nemen Ajax en Feyenoord het tegen elkaar op. Dit jaar gaat de kraker, die altijd garant staat voor spanning en spektakel, eens niet tussen twee directe kampioenskandidaten. Daarvoor is er in Rotterdam teveel gebeurd in de afgelopen maanden. OVERBRUGGINGSJAAR Sander Berends tti Afgelopen zomer was er in De Kuip sprake van een ware exodus. Pierre van Hooijdonk, Bonaventure Kalou, Brett Emerton en uiteindelijk ook aanvoerder Paul Bosvelt verlieten de club. Stuk voor stuk internationals die niet alleen altijd op een basisplaats konden rekenen, maar ook een sleutelrol bezaten zowel binnen als buiten het veld. In cruciale wedstrij den moest het vaak van hen komen. Het gemis van deze vier toonaangevende spelers doet zich nog steeds voelen. Het kwartet acteerde vorig seizoen ook in alle drie de edities van De Klassieker. Drie, want ook in Amstel-Cupverband troffen de twee grootheden elkaar. De resultaten werden onderling keurig ver deeld. In de ArenA werd het 1-1, uit sleepte Ajax een 1-2 overwinning weg uit De Kuip, maar in de nationale beker was Feyenoord met 1-0 te sterk. Drie van de vier vertrokken spelers trokken in die meest recente ontmoeting, van 16 april, een belangrijke rol naar zich toe. Uit een passje van Emerton (nu Blackburn Rovers) scoorde Bosvelt (nu Manchester City) het naar later bleek winnende doel punt. Van Hooijdonk (nu Fenerbahce) werd kort voor het laatste fluitsignaal met een rode kaart van het veld gestuurd. Anno 30 november 2003 staat er een op vele plaatsen gewijzigde spelersgroep. Aanvulling haalde Feyenoord vanuit allerlei windstreken. Drie spelers werden weggeplukt uit de nationale subtop, Dirk Kuijt (FC Utrecht), Peter van den Berg (RKC Waalwijk) en Alfred Schreuder (NAC Breda). Als nieuwe, beoogde spits werd Danko Lazovic (Partizan Belgrado) aan getrokken. Maar het probleem is altijd dat nieuwelingen tijd nodig hebben om te wennen aan hun medespelers. Feye- noord-trainer Bert van Marwijk liet al doorschemeren dat hij dit seizoen ziet als overbruggingsjaar. Maar teleurstel ling over de resultaten, zoals die tot nu toe zijn behaald, zal er zeker zijn. Thuis wedstrijden werden moeizaam gewon nen, met één of hooguit twee doelpun ten verschil. Daarbij viel de winnende treffer vaak kort voor het einde. En buitenshuis konden alleen laagvliegers FC Zwolle (3-0) en FC Volendam (3-1) Ferne Snoyl: 'Ajax toonde ook interesse' worden verslagen. De Rotterdammers is er daarom vandaag alles aan gelegen om het een en ander recht te zetten. Voor het 18-jarige Feyenoord-talent Ferne Snoyl wordt het zijn eerste Klassieker in de ArenA: „Natuurlijk wordt dit een speciaal duel. Dat zal Ajax - Feyenoord altijd blijven. Op beide ploegen ligt voor deze wedstrijd een enorme druk en de uitslag heeft meer invloed dan een resultaat tegen een willekeurige andere club. Ik heb al verschillende keren met Feyenoord tegen Ajax gespeeld. In de beginjaren, in de D- en E-jeugd,ging het nooit zo goed tegen Ajax, maar vanaf de C'tjes hebben we ze regelmatig verslagen. Sindsdien heb ik zelfs nooit meer verloren. In de B- jeugd wonnen we een keer met 3-0, maar in die periode hadden we echt een sterk elftal met onder meer Glenn Loovens en Robin van Persie. Bij Ajax deden altijd jongens als Sneijder.Van der Vaart, De Jongen Heitinga mee. Ik herinner me ook een duel waarbij we bij de rust met 2-0 achter stonden. Kwamen Glenn Loovens en ik erin, werd het nog 2-2. In die periode ben ik ooit benaderd door Ajax. Dat wilde ik niet. Die overstap kan gewoon niet. Ik ben wel eens in de ArenA geweest, maar gespeeld heb ik er nog nooit. Ik ben een keer naar het Nederlands Elftal gaan kijken, al ben ik kwijt welke wedstrijd dat was. Ik ben blij dat ik nu de kans in het eerste elftal krijg als linksback. Mijn tegenstander? Wesley Sonck is natuurlijk geen verkeerde speler, een snelle jongen. Maar ik zal er eerst zelf voor moeten zorgen dat ik speel." Ferne Snoyl. I zondag 30 november AJAX - FEYENOORD

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 11