IBIscharf CHAMPIONS ONREALISTISCH GEVOEL LEAGUE weer bij de bal beiand, schoot hij met links prachtig in. Hij, glimmend: „Goals die drie punten opleveren, geven me de grootste kick. Dat het op een mooie manier ging, zorgde voor een extra dimensie, maar ik vond in dit geval vooral het moment belangrijk. We draaiden stroef en dit doelpunt gaf de ploeg vertrouwen; we konden de rug weer rechten." Hij kijkt reikhalzend uit naar de confron tatie met AC Milan: „In tactisch opzicht wordt het zeer interessant. Zij spelen een uitwedstrijd, gaan met zeven punten aan de leiding in onze groep. Zij hoeven niet te komen,zullen dus ook niet komen. Ons sterkste punt is onze aanvallende kracht. Maar we moeten het spel ook controle ren. Proberen daar evenwicht in te vin den, dat is waar het straks om draait." Zelfweet Ibrahimovic het evenwicht in z'n spel steeds beter te vinden. Waar we hem in z'n eerste twee seizoenen bijna in alle situaties voor eigen glorie zagen gaan, weet hij nu bijvoorbeeld steeds effectiever z'n i meter 92 en 84 kilo aan te wenden om als aanspeelpunt voor z'n medespelers te fungeren. „Ach, ik vind dat een logische ontwikke ling", aldus de Zweed. „Toen ik in de zomer van 2001 naar Amsterdam kwam, was ik nog maar een jongen. Een jongen die was gewend bij FF Malmö bijna alleen voorin te staan, de bal aange speeld te krijgen en ermee te doen wat hem goeddunkte. Natuurlijk wordt er bij Ajax voorin meer van je gevraagd. Dat wist ik vantevoren. Eerlijk gezegd vond ik het onrealistisch dat men van me ver langde dat ik dat meteen onder de knie zou hebben. Iedere verandering heeft tijd nodig. Maar de meeste druk leg ik mezelf op. Als ik tweemaal heb gescoord en de mogelijkheid op een derde mis, ga ik over die gemiste kans nadenken." Toch komt 'ie niet altijd zo over. De spits heeft iets laconieks over zich. Ibrahimovic: „Weet ik,dat is nou eenmaal mijn houding. Misschien wel een beetje uit zelfbescher ming,ja. Daarnaast zal ik altijd risico in mijn acties blijven leggen en ja, dan raak je ook weieens een balletje kwijt. Maar dat zegt niets over hoe ik het spel beleef of over hoe ambitieus ik ben. Ik ben namelijk heel ambitieus. Als dingen niet lopen zoals ik wil, kan ik zeer nukkig worden. Ga ik in het veld moeilijke oplossingen zoeken, of pro beren met één actie alles goed te maken. Maar ik moet dan juist niet forceren, daar hameren Ronald Koeman en Ruud Krol steeds op. En ik moet zeggen: dat besef begint steeds meer tot me door te dringen." „Aan de reacties van de technische staf en mijn medespelers merk ik in ieder geval duidelijk dat ze meer en meer tevreden over me zijn. Dat doet wonderen voor m'n zelfvertrouwen. Daar barst ik momenteel van en dat heeft weer zijn weerslag op mijn functioneren." Of hij dat wil toelichten. Ibrahimovic: „Op dit niveau moet je met je hoofd spelen, maar voetbal blijft ook grotendeels een kwestie van gevoel. Vooral voor een spits. Als je zelfvertrouwen hebt, laatje gevoel je nooit in de steek. Daar kan je dan blind op vertrouwen en dat zorgt ervoor datje, ook onder grote druk, steeds de juiste keuzes maakt. Dat vertaalt zich, ais het goed is, in doelpunten. En uiteindelijk is dat nog steeds waar het in het voetbal om draait." Martin van Zaanen woensdag 26 november AJAX-AC MILAN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 9