fiasi CELTA DE VICO^AJAX 3-2 Volgens Ajax-trainer Ronald Koeman zijn negen punten voldoende om plaatsing voor de achtste finales van de UEFA Champions League af te dwingen. Een overwinning in de Spaanse kustplaats Vigo zou Ajax op dat totaal brengen. De inzet was dus hoog, maar de missie mislukte. Ajax verloor met 3-2. CMAMPiÜNS Celta de Vigo - Ajax 3-2 (2-0) LEAGUE w - Zonder de geblesseerden Hatem Trabelsi en Steven Pienaar, maar met Rafael van der Vaart in de basis ging Ajax goed van start.Trainer Ronald Koeman had vooraf voor een aanvallende speelwijze geko zen. Nicolae Mitea verscheen als links buiten aan de aftrap. Hij moest niet alleen aanvallende acties ondernemen, maar tegelijkertijd Celta-rechtsback Angel van opkomen afhouden. Zdenek Grygera speelde op zijn favoriete positie van rechtsback, waardoor Nigel de Jong doorschoof naar het middenveld. Johnny Heitinga moest zijn basisplaats in het duel tegen AZ afstaan aan Abubakari Yakubu. Omdat Wesley Sneijder op de bank gehouden werd, speelde Ajax met liefst vijf andere spelers dan in de thuis wedstrijd tegen de Spanjaarden. In de openingsfase domineerde Ajax naar behoren. De bedoeling was het duel te controleren en bij voorkeur een snelle goal te maken. Zeker gezien de weten schap dat de supporters van Celta de Vigo zich nog wel eens tegen de eigen ploeg kunnen keren. De overheersing van Ajax duurde tot halverwege de eer ste helft. Toen liet de geslepen Savo Milosevic zich vallen over het nauwelijks uitgestrekte been van Yakubu. De Franse arbiter Veissiére zag een strafschop in de buiteling van de spits. Peter Luccin ver zilverde het cadeautje. Daarna was Ajax bord. Grygera werd in de blessuretijd nog uit het veld gestuurd nadat hij zijn tweede gele kaart van de wedstrijd had ontvangen. De pijnlijke maar niet onterechte neder laag betekent dat Ajax nog steeds drie punten nodig heeftom plaatsingvoorde volgende ronde af te dwingen. Wesley Sonck zet voor, Sergio komt te laat. van slag. Even lukte helemaal niets meer en dat moest de ploeg bekopen met een tweede treffer. Uit een voorzet op maat van Sylvinho kopte Milosevic fraai raak, 2-o.Trainer Ronald Koeman gebruikte de rust om orde op zaken te stellen. Ajax kwam goed uit de kleedkamer en maakte al snel, via Wesley Sonck, de 2-1. Het bleek onvoldoende. De Spanjaarden bleven de betere partij. Nadat Jesuli er 3- 1 van had gemaakt, toverde Van der Vaart uit het niets de 3-2 eindstand op het xrnoËN" Nigel de Jong torent hoog boven twee Spaanse tegenstanders uit. Dinsdag 4 november 2003 25. Luccin i-o(p), 38. Milosevic 2-0, 53. Sonck 2-i, 62. Vagner 3-1, 82. Van der Vaart 3-2 Geel: Luccin, Angel, Mostovoi (Celta de Vigo), Grygera (2x), Galasek, Ibra- himovic,Van der Vaart (Ajax) Scheidsrechter: Veissiére (Fra) Toeschouwers: 22.000 Celta de Vigo: Pinto, Angel, Sergio, Cacares, Sylvinho, Luccin, Vagner (86. Contreras), Jesuli (82. Lopez), Mosto voi (go. Oubina),Juanfran, Milosevic Ajax: Lobont, Grygera, Yakubu (65. Heitinga), Escudé, Maxwell, De Jong, Galasek (78. Wamberto), Van der Vaart, Sonck, Ibrahimovic (70. Litma- nen), Mitea woensdag 26 november AJAX - AC MILAN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 22