lÉfeê: v. Thuis alles winnen en uit ergens een puntje graaien. Dat is de ideale manier om een groep in de UEFA Champions League door te komen. Na de thuiswedstrijd tegen Club Brugge was het dus zaak om ook Celta de Vigo in Amsterdam te verslaan. Ajax - Celta de Vigo 1-0 (0-0) Zonder de geblesseerde Julien Escudé.zijn positie werd waargenomen door Jelle Van Damme, ging Ajax in de uitverkochte en dolenthousiaste Amsterdam ArenA goed van start. Zlatan Ibrahimovic kopte al na zes minuten spelen net naast. In de wetenschap dat een overwinning in eigen huis feitelijk noodzakelijk was, voerde Ajax de druk nog meer op. Dat resulteerde in mogelijkheden voor Steven Pienaar en opnieuw Ibrahimovic.Celta de Vigo stelde daar aanvankelijk weinig tegenover. De Spanjaarden, voorlaatste in de poule met twee punten uit drie duels, waren voor een gelijkspelletje naar Amsterdam geko men.Slechts via decounterwerd de ploeg, via Alexander Mostovoi en Peter Luccin, sporadisch gevaarlijk. Vlak voor rust werd de geblesseerde Rafael van der Vaart ver vangen door Nicolae Mitea. Een aderla ting, maar daar was niets van te merken toen IbrahimovicAjaxacht minuten na de hervatting op 1-0 zette. De spits stuurde drie verdedigers met een dubbele schijn beweging het bos in alvorens in de verre hoek raak te schieten. Het volle stadion ging uit zijn dak. Celta de Vigo moest de verdedigende stellingen verlaten. De ploeg, getraind door Miguel Lotina, toonde plots aan over heel veel voetballend vermogen te beschikken. Met name Juanfran op links ging ineens verschrikkelijk goed voetbal len. Ajax kwam er niet meer aan te pas en werd ver teruggedrongen. De bezoe kers regen de ene na de andere kans aan een, maar scoorden niet. Het Spaanse kamp schreeuwde luidkeels om een strafschop toen aanvaller Savo Milosevic onderuit ging, maar arbiter Merk zag er niets in. Met hangen en wurgen sleepte Ajax de zege voor de poorten van de hel Rafael van der weg. Volledig moegestreden zegen de Vaart moest meeste spelers na het laatste fluitsig- vlak voor rust naai voldaan neer. Jelle Van Dame kon geblesseerd het terugkijken op een prima wedstrijd, veld verlaten. Enige smetje op het duel waren de ver velende blessures voor Hatem Trabelsi en Steven Pienaar. Nicolae Mitea kwam als vervanger van Van der Vaart in het veld en was enkele malen dichtbij een treffer. Woensdag 22 oktober 2003 53. Ibrahimovic 1-0 Geel: Caceres, Giovanella, Milosevic, Juanfran, Jesuli (Celta de Vigo) Scheidsrechter: Merk (Dui) Toeschouwers: 48.514 Ajax: Lobont, Trabelsi (63. De Jong), Pasanen, Van Damme, Maxwell, Pienaar, Galasek, Sneijder, Van der Vaart (40. Mitea), Sonck (7g.Yakubu), Ibrahimovic Celta de Vigo: Pinto, Berizzo, Velasco, Caceres (85. Angel), Sylvinho, Luccin, Giovanella {81. Catanha), Jesuli, Juan fran, Mostovoi, Milosevic woensdag 26 november AJAX - AC MILAN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 20