Als een wervelwind Ajax - AZ was een fantastische wedstrijd en volgens kenners de beste uit de competitie tot zover. De Alkmaarders namen tot tweemaal toe een voorsprong, maar Ajax toonde aan over voldoende veerkracht te bezitten en won uiteindelijk met 3-2. Ajax - AZ 3-2 (1-2) TFRI )(~iRI IK Het was de eerste keer dat voorma lig Ajax- trainer Co Adriaanse weer in de Amster dam ArenA verscheen. Dat genereerde niet tot ieders tevredenheid veel media- aandacht. Fotografen verdrongen zich rondom de oefenmeester en dat hield pas op toen de wedstrjd begon. AZ is aan een opmerkelijk goed seizoen bezig en schoot ook tegen Ajax als een komeet uit de start blokken. Kenneth Perez, de Deen in Alk- maarse dienst, opende vroeg de score na prima voorbereidend werk van Ali Elkhat- tabi. Ajax, dat het zonder de geblesseer den Hatem Trabelsi en Steven Pienaar en de geschorste Rafael van der Vaart moest doen, kwam terug in de wedstrijd. Zlatan Ibrahimovic tekende de gelijkmaker aan door goed gebruik te maken van zijn ste vige postuur. Maar amper twee minuten later was het opnieuw Perez die de gasten op voorsprong bracht. Net als vorig sei zoen maakte de spits al twee goals in de ArenA. Het hoge niveau werd door beide ploegen tot de rust vastgehouden. In de score kwam geen verandering. Na de her vatting was er nog maar één ploeg die speelde, Ajax. Ronald Koeman zei na afloop op de persconferentie'we pakten ze bij de keel en lieten niet meer los'. Ajax was nu zichtbaar de betere ploeg. Met goed circulatievoetbal werd de tegen stander de duimschroeven aangedraaid. Nadat Ibrahimovic van dichtbij een unieke kans verprutste, was het Nigel de Jong die zijn goede tweede helft bekroonde met de gelijkmaker. Ajax nam geen gas terug en bleef jagen op de win nende treffer. Net op het moment dat die niet meer leek te vallen, ging AZ-ver- dediger Kromkamp in de fout. Bij een poging een hoge bal te ruimen, raakte hij Wesley Sonck in het strafschopgebied. Ondanks hevige protesten hield arbiter Temmink voet bij stuk.strafschop.Tomas Galasek zette zich achter de bal. De derde aanvoerder in het elftal van Ajax klaarde het klusje bekwaam en doel treffend, 3-2. Dankzij de zege nam Ajax weer enigszins afstand van de Alkmaarders, die ondanks de nederlaag een zeer hoge klassering behielden. Zlatan Ibrahimo vic bracht Ajax op gelijke hoogte met AZ. Zaterdag 1 november 2003 5. Perez 0-1,21. Ibrahimovic 1-1,23. Perez 1-2,77. De Jong 2-2,90. Galasek 3-2 (p) Geel: Opdam, Rodriguez (AZ) Rood: De Cler (AZ) Scheidsrechter: Temmink Toeschouwers: 50.222 Ajax: Lobont, De Jong, Grygera, Escudé, Maxwell, Heitinga (68. Lit- manen), Galasek, Sneijder (68. Wam- berto), Sonck, Ibrahimovic, Soetaers (46. Mitea) AZ:Timmer, Kromkamp, Fortes Rodri guez, Opdam, Buskermolen, Linden- bergh, Van Galen (65. Nelisse), Huy- segems, Perez (73. Reini), Elkhattabi (82. Meerdink) zondag 23 november AJAX - SC HEERENVEEN Johnny Heitinga begon in de basis en is te sterk voor Barry van Calen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 20